فرماندار: درگزین در مهار کرونا می‌تواند الگوی کشور شود

همدان- ایرنا- فرماندار درگزین گفت: این شهرستان در زمینه مدیریت و کنترل ویروس کرونا می‌تواند الگوی استان و کشور باشد.

علی اصغر ناظری پور روز دوشنبه در حاشیه آیین معرفی مسوول شبکه بهداشت درگزین به خبرنگار ایرنا گفت: برنامه های خوبی در این شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اسفند سال گذشته تاکنون در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نقش برگزاری تجمع و دورهمی در افزایش شمار مبتلایان به کرونا، یکی از مهمترین اقدام‌های صورت گرفته جلوگیری از برگزاری تجمعات در این شهرستان بوده است.

فرماندار درگزین اضافه کرد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در این شهرستان شاهد هیچگونه طغیانی نبوده‌ایم و روال شیوع کرونا در درگزین از اسفند سال گذشته تاکنون ثابت بوده و حفظ شده است.

ناظری پور اظهار داشت: شبکه بهداشت درگزین مدتی است که از رزن مستقل شده است و امروز نخستین مسوول این شبکه با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان معارفه شد.

وی ادامه داد: شبکه بهداشت و سلامت از اداره‌های مهم محسوب شده چرا که برای ارتقای سلامت مردم برنامه ریزی کرده و سیاست‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را در شهرستان پیاده می‌کند.

فرماندار درگزین یادآوری کرد: با توجه به تازه تاسیس بودن شهرستان درگزین در چند ماه گذشته شرکت توزیع نیروی برق، اداره ورزش و جوانان، بنیاد شهید و امور ایثارگران مستقل شدند و به زودی اداره گاز نیز در این شهرستان مستقل فعالیت خود را آغاز می کند.

در این آیین «آرش مفرح ذات» به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگزین معرفی شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ۱۹ مرداد امسال ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =