۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83902397
۱ نفر

برچسب‌ها

شیوه‌نامه‌ بازگشایی مدارس همدان تدوین شد

همدان- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: شیوه‌نامه‌هایی برای بازگشایی مدارس، متناسب با پیشگیری از شیوع کرونا، تدوین شده است که متناسب با آن، سال تحصیلی جدید در تاریخ مقرر آغاز می‌شود.

مصطفی آزادبخت روز دوشنبه در جلسه اعضای شورای آموزش و پرورش همدان افزود: از شواهد و بررسی‌ها مشخص است ویروس کرونا همچنان همراه ماست و ما باید زندگی خود را با این ویروس تطبیق دهیم.

وی اظهار داشت: با این شرایط ما باید علاوه بر باز نگه داشتن روند آموزشی مدارس، با حفظ سلامت، امورات زندگی خود را نیز انجام دهیم.

آزادبخت عنوان کرد: آغاز سال تحصیلی  جدید برای ما بسیار مهم و شیوه‌نامه‌های آن نوشته شده است و از اولیا دانش آموزان درخواست دارم با این موضوع به صورت منطقی و کارشناسی برخورد کنند.

وی بیان کرد: در موضوع کرونا، صدا و سیما با پخش برنامه‌های آموزشی برای دانش آموزان بسیار پیشتاز و هماهنگ عمل کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه سفر وزیر آموزش و پرورش به همدان دستاوردهای خوبی داشت، گفت: آموزش و پرورش نیاز به کمک دارد و همه باید برای پیشبرد آن پیشگام شوند.

وی افزود: مجمع نمایندگان فرصت خوبی است تا با همفکری اعضا، مشکلات آموزش و پرورش را بر طرف کند.

آزادبخت در رابطه با برگزاری آزمون سراسری ۱۳۹۹ گفت: برخی اعتقاد داشتند که کنکور امسال باید لغو شود، اما سیاست‌های دولت بر این است که از روی زمین ماندن کارها جلوگیری کند.

وی تاکید کرد: با وجود مشکلات به وجود آمده توسط کرونا، تولید در استان متوقف نشد و روند آن همچنان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان نیز در این جلسه گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور در همدان آغاز می‌شود.

محمد پورداود با اشاره به اینکه شیوه‌نامه‌هایی برای بازگشایی مدارس، متناسب با پیشگیری از شیوع کرونا، تدوین شده است، افزود: شیوه‌نامه‌ها بر اساس وضعیت استان در رابطه با کرونا اجرا می‌شود.

وی افزود: بر اساس این شیوه‌نامه، اگر وضعیت استان قرمز باشد، آموزش‌ها به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد و شبکه‌های صدا و سیما ارایه می‌شود.

در سال تحصیلی گذشته نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش آموز در مدارس همدان تحصیل کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =