نجات قاتل از پای چوبه‌دار به همت شوراهای حل اختلاف شهرستان ریگان

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس دادگستری ریگان با تلاش شوراهای حل اختلاف این شهرستان یک قاتل از پای چوبه دار توسط اولیای دم بخشوده شد و از قصاص نفس رهایی یافت.

امین سلطانی زرندی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صلح وسازش یکی از تاکیدات دینی و ارزشی ماست و قانونگذار هم برای تحقق این آرمان نهادهای متعددی را در نظر گرفته است.

رئیس دادگستری ریگان گفت: خوشبختانه اعضای شورای حل اختلاف شهرستان ریگان که جزو پیشتازان امر صلح وسازش در مجموعه های شورای های حل اختلاف استان کرمان  هستند توانستند در ایام مبارک دهه ولایت با ورود به یک پرونده قتل رضایت اولیا دم را جلب کنند.

سلطانی اضافه کرد: این اقدام نشان از آن دارد که شوراهای حل اختلاف ظرفیت و توانایی ورود در پرونده های  مهمی همچون قتل در مجموعه های قضایی را دارد .

وی بیان داشت : شوراهای حل اختلاف ریگان در مختومه نمودن پرونده ها و ایجاد صلح و سازش رتبه برتر را در استان کرمان دارد.

رئیس دادگستری ریگان گفت: شعبه های صلحی شوراهای حل و اختلاف این شهرستان برای سومین سال متوالی در استان کرمان رتبه نخست را به لحاظ پرونده های منتهی به صلح و سازش کسب کند.

 زرندی افزود: افرادی که در شوراهای حل اختلاف شهرستان ریگان مشغول بکار هستند و فارغ از هرگونه گرایش های سیاسی این قابلیت را دارند که پرونده هایی که به آنها ارجاع می شود منتهی به صلح و سازش شود.
وی گفت: سعی کرده ایم فارغ از هرگونه حب، بغض و گرایش های سیاسی و در کمال آرامش و متانت به پرونده ها رسیدگی کنیم.
رئیس دادگستری ریگان در خاتمه افزود: خوشبختانه با رصدی که توسط مراجع ذیربط قضایی استان صورت گرفته، دادگستری شهرستان ریگان یکی از دادگستری های موفق استان در راستای پرونده های منتهی به صلح و سازش بوده است.

ریگان تا مرکز استان ۲۸۵کیلومتر فاصله دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =