سخنگوی فدراسیون فوتبال: در اصلاح اساسنامه منتظر نظر مشورتی فیفا هستیم

تهران- ایرنا- سخنگوی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در تغییر اساسنامه منتظر نظر مشورت فیفا هستیم گفت: در پیش‌نویس اساسنامه که یک ماه پیش برای فیفا ارسال شد، الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا، فیفا و پیروی از قوانین داخلی نیز لحاظ شده است.

«امیرمهدی علوی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی رادیویی در مورد اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال افزود: این موضوع از ۱۸ فروردین در حوزه دبیر کل، کمیته حقوقی و تدوین مقررات، سرپرست و اعضای هیات رییسه مورد پیگیری قرار گرفت و چهار هفته پیش پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون به فیفا ارسال شد. هفته گذشته هم وبیناری با حضور «جیانی اینفانتینو» رییس فیفا و «شیخ سلمان» رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد که «حیدر بهاروند» سرپرست فدراسیون و «مهدی محمدنبی» دبیر کل فدراسیون فوتبال در این نشست آنلاین شرکت کردند. یکی از موضوعات مطرح شده ارسال پیش‌نویس اساسنامه برای فیفا بود که امیدواریم تا در زمان کوتاهی نظر مشورتی فیفا را دریافت کنیم.

وی اظهار داشت: البته تلاش شد تا الزامات لازم کنفدراسیون فوتبال آسیا، فیفا و پیروی از قوانین داخلی را لحاظ کنیم. با توجه به این موضوع پکیج مناسبی هم برای پیش‌نویس یا بهتر بگویم، سند فوتبال ایران تنظیم شده و امیدواریم در مرحله اول شاهد تصویب پیش‌نویس در مجمع و در مرحله بعدی برگزاری مجمع باشیم. مجمع پس از تصویب اساسنامه برگزار خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال همچنین در مورد اینکه شرکت شستا حکم توقیف اموال فدراسیون فوتبال را گرفته، اضافه کرد: فدراسیون از حساب خودش مبلغی را پرداخت کرده و حتی یک ریال هم از حساب باشگاه‌ها کسر نشده است. پرداخت این پول باید از طریق محل درآمدهای فدراسیون در فیفا انجام می‌شد اما مشکلاتی در زمینه انتقال وجه وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در وبینار توسط «حیدر بهاروند» سرپرست فدراسیون مطرح شد، همین موضوع بود که این مشکلات هم برطرف شود. باز هم تاکید می‌کنیم که این موضوع هیچ ارتباطی به حساب باشگاه‌ها ندارد و از سوی دیگر از نظر مالی به شدت تحت فشار هستیم با این وجود اجازه ندادیم که در حوزه تیم‌های ملی بزرگسالان و پایه تغییراتی ایجاد شود.

علوی تصریح کرد: مطرح شدن این موضوع که برخی اردوهای تیم‌های ملی به خاطر کمبود اعتبارات لغو شده درست نیست، چرا که دیدارهای مهمی را تیم‌های نوجوانان، جوانان و تیم ملی فوتسال پیش رو دارد. همچنین برگزاری ۲ اردوی تیم ملی نزدیک است چرا که ۲ مسابقه حساس را در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پیش رو داریم. در این شرایط تنها چند میلیون در حساب فدراسیون فوتبال باقی مانده اما تلاش می‌کنیم تا اردوها به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی در بخش دیگری با اشاره به آخرین وضعیت پرونده «مارک ویلموتس» و معرفی قاضی این پرونده اظهار داشت: این موضوع را تنها در رسانه‌ها دیدم و پس از اعلام رسمی از سوی فیفا، اطلاع‌رسانی لازم را انجام می‌دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha