متقاضیان زنجانی برای ثبت‌نام در مسابقات ملی مهارت تا ۳۱ مرداد مهلت دارند

زنجان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: طبق اعلام دفتر مسابقات ملی و بین‌المللی مهارت سازمان متبوع، ثبت‌نام آنلاین نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت تا ۳۱ مردادماه تمدید شده و امسال قصد داریم تا از استان زنجان در تمام رشته‌ها، شرکت‌کننده داشته باشیم.

محمدرضا انصاری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات در سال جاری در ۳۶ رشته مهارتی و با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا به صورت غیرمتمرکز و غیرهمزمان به صورت استانی و منوط به تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه جهت رعایت مسائل بهداشتی، ثبت‌نام فقط به صورت آنلاین انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی www.portaltvto.com/olampiad/signup/step در گروه و رشته مورد نظر، ثبت‌نام کنند.

انصاری با بیان اینکه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در ۶ گروه رشته‌ای برگزار می‌شود، افزود: این گروه‌ها شامل فناوری و ساخت‌وساز، مُد و هنرهای خلاقانه، فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی، فناوری مهندسی و تولید، خدمات‌رسانی شخصی و اجتماعی و حمل و نقل است.

وی ابراز کرد: تاریخ دقیق سن شرکت‌کنندگان در این مسابقات برای رشته‌های فناوری آب، ساخت و تولید تیمی، مکاترونیک و امنیت سایبری ۱۱/۱۰/۱۳۷۴و برای بقیه رشته‌ها ۱۱/۱۰/۱۳۷۷ به بعد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه این اداره کل در زمان شیوع ویروس کرونا بیکار نبوده است، گفت: از زمان شیوع این بیماری تاکنون حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ عدد ماسک در قالب پویش‌های مردمی با ظرفیت بخش خصوصی و همکاری هلال احمر و فنی و حرفه‌ای تولید و با قیمت تمام‌شده بدون احتساب سود در اختیار شرکت تعاونی داروسازان قرار گرفته است.

وی با اشاره به عملکرد این اداره کل در سه‌ماهه اول سال جاری، اظهار داشت: بخش عمده اقدامات شامل تولید محتوای الکترونیکی، آموزش سربازان وطیفه و آموزش در محیط کار واقعی بوده است.

انصاری خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۶۰ محتوای آموزشی بارگذاری شده در سایت آپارات، ۷۹ هزار و ۳۷ نفر به میزان ۵۷۷ هزار و ۱۲۸ دقیقه بازدید کرده‌اند.

وی افزود: طی این مدت، دوره‌های آموزشی به تعداد ۲۲۱ نفر- دوره به میزان ۵۲ هزار و ۳۷۵ نفر- ساعت در پادگان و ۱۰۰ نفر- دوره به میزان ۱۵ هزار و ۴۱۱ نفر- ساعت در محیط کار واقعی پادگان‌ها ارائه شده است.

انصاری ادامه داد: همچنین در سه‌ماهه اول سال جاری، دوره‌های آموزشی برای ۸۳ نفر- دوره به میزان ۶۸ هزار و ۳۱ نفر- ساعت در محیط کار واقعی اصناف ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه طبق اعلام ستاد کرونا تمام آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان در حال حاضر تعطیل هستند، گفت: نمی‌توان آموزش را متوقف کرد و در حالی که برخی آموزش‌ها به صورت مجازی ادامه دارد به محض اعلام ستاد کرونا، تمام کارگاه‌های آموزشی استان دوباره دایر خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =