۴۴۳واحد در شهرک‌های صنعتی هرمزگان مستقر شده‌اند

بندرعباس-ایرنا-مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان گفت: از مجموع ۹۰۰واحد صنعتی فعال در این استان، ۴۴۳واحد در شهرک‌ها مستقر و بقیه به طور پراکنده فعالیت دارند.

سید امیر امیری‌زاد روز دوشنبه در دیدار بارییس خبرگزاری و کارکنان ایرنا هرمزگان به مناسبت روز خبرنگار گفت: این استان دارای ۲۹شهرک و ناحیه صنعتی بوده که از این تعداد ۲۶ مورد مصوب دولتی و ۳مورد بخش خصوصی هستند و این امر لزوم حمایت‌های بیشتر از بخش‌های تولیدی در شرایط تحریم‌های ظالمانه را می‌افزاید.

وی بیان داشت: برخی از شهرک‌ها و نواحی صنعتی در هرمزگان مشغول ساخت و ساز هستند و تاکنون ۲۴ شهرک به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان افزود: همچنین ظرف دو سال اخیر، ۳۴درصد قرارداد واگذاری زمین انجام گرفته و تا پایان خردادماه سال جاری نیز یک هزار و۱۱۰قرارداد منعقد شده است.

امیری‌زاد خاطرنشان کرد: شهرستان بندرعباس با استقرار ۹شهرک صنعتی فعال، بیشترین میزان تعداد صنایع را در خود جای داده است که معادل ۳۵درصد شهرک‌های صنعتی استان به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: در سه‌ ماهه اول امسال، انعقاد ۳۵فقره قرارداد سرمایه‌گذاری، ۶۰هکتار افزایش مساحت واحدها، سرمایه‌گذاری دوهزار و ۵۰۹میلیارد ریال و اشتغال ۹۵۹ نفر انجام شده است.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۴۲واحد تولیدی فعال و ۹۹واحد غیرفعال در استان وجود دارد که طی سال‌جاری ۴۵واحد به چرخه تولید باز می‌گردد.

شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال ۱۳۷۰ به ثبت رسید و در سال ۶۴فعالیت خودرا آغاز کرد، که با آمدن صنایع بزرگ و واگذاری واحدهای صنعتی به افراد کاردان مسیر توسعه خود را در پیش گرفته است.

در هفدهم مردادماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مردادماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نام‌گذاری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =