ساعت کار ادارات کرمانشاه پایان مرداد عادی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه اعلام کرد که ساعت کار دستگاه‌های اجرایی با توجه به استمرار گرمای هوا و لزوم رعایت حداکثری صرفه‌جویی در مصرف برق تا پایان مرداد ماه به حالت عادی باز نمی‌گردد.

افشین کریمی روز دوشنبه به ایرنا افزود: با توجه به افزایش مصرف برق در سطح استان و به درخواست شرکت توزیع نیروی برق به منظور استفاده بهینه و مدیریت موثر پیک بار مصرف ساعات کار ادارات، سازمان ها، بانک ها و دستگاه های اجرایی استان کرمانشاه به استثنای دستگاه های خدماتی از روز ۳۰ تیرماه از ساعت ۷:۱۵ دقیقه تا ۱۳ و پنجشنبه ها از ساعت ۷:۱۵ تا ۱۲ تغییر کرد.

وی افزود: قرار بود که ساعت کار ادارات استان از فردا (۲۱ مرداد) به حالت عادی باز گردد که بنا به درخواست شرکت توزیع برق، این زمان تا پایان مرداد ماه تمدید شد.

معاون استاندار کرمانشاه گفت: مدیران ادارات به منظور کاهش مصرف و گذر از پیک بار مصرف برق در فصل گرما ترتیبی اتخاذ نمایند تا با رعایت سایر مفاد مصوبه ابلاغی به ویژه تنظیم دمای محیط کار به حداقل ۲۵ درجه سانتیگراد تمامی وسایل سرمایشی و روشنایی بعد از ساعات کاری از مدار خارج و بر حسن اجرای برنامه، دقت و نظارت لازم به عمل آورند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه نیز به ایرنا اعلام کرد که در این استان سالانه تنها ۲۰ روز با مشکل کمبود برق روبه رو هستیم و برای تامین آن نیاز به همراهی مردم داریم.

«امیدعلی مراتی» افزود: براساس برآوردهای انجام شده هر سال تابستان ۲۰ روز که شدت گرما و افزایش پیدا می کند ما با کمبود برق روبرو هستیم و این کمبود مربوط به چهار ساعت در روز که جزء ساعات پیک مصرف و گرما است می شود و در دیگر ساعات مشکلی وجود ندارد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا، ۷۷۰ هزار مشترک برق دارد.

اخبار مرتبط