خبرهای خوبی در راه است

تهران - ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از صفحه‌های اجتماعی خبر از افتتاح طرح‌های مهم آبی در دواستان ایلام و کرمانشاه داد و گفت: پایان هفته خبرهای خوبی برای مردم این دو استان در راه است.

«قاسم تقی زاده خامسی» روز دوشنبه با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: طرح هشت میلیارد دلاری برای تبدیل آبیاری ۲۱۲ هزار هکتار از اراضی دیم به آب سطحی قابل تنظیم و پایدار اجرایی شد.

وی ادامه داد: پایان هفته ۱۶.۵ هزار هکتار دیگر در استان‌های کرمانشاه و ایلام به بهره‌برداری خواهد رسید.

«رضااردکانیان» وزیر نیرو هفته گذشته  از تلاش برای بهره‌برداری از طرح‌های مهم آب و خاک در مناطق مرزی در قالب پویش  هرهفته # الف–ب–ایران در هفته آینده(این هفته) خبرداد و گفت:  هفته آتی و در پانزدهمین هفته از پویش، مجموعه پروژه بزرگی در عرصه آب و خاک کشور با عنوان طرح‌های توسعه منابع آب و خاک مرزی افتتاح می‌شود.

وزیر نیرو به وجود رودخانه‌های مرزی و حوضه‌های آبریز مشترک در ۱۲ استان مرزی کشور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برای چگونگی استفاده از این منابع حیاتی با همه کشورهای همسایه معاهدات معتبر بین‌المللی داریم و مرزنشینان ما شایسته‌ترین‌ها برای بهره‌مندی از این منابع خدادادی هستند.

وی ادامه داد: استقرار و تثبیت جمعیت در استان‌های مرزی مستلزم استفاده از این منابع سرشار آب و خاک و اجرای پروژه توسعه منابع آب و خاک مرزی است که هفته آینده با سرمایه‌گذاری افزون بر  یک هزار و  ۵۰۰ میلیارد تومان ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی حاصلخیز در استان‌های کرمانشاه و ایلام  در قالب طرح های آبیاری و زهکشی به بهره‌برداری می‌رسد.

اردکانیان  گفت:  طرح‌های ذکر شده علاوه بر نقش مثبتی که در تولید مواد غذایی و شغل‌های مولد دارد، حدود ۱۱ هزار شغل مستقیم و ۳ هزار شغل دیگر به‌طور غیرمستقیم را ایجاد می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =