۲۰ مرداد پایان ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: فرصت دانش‌آموزان پایه اول، هفتم و دهم برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی تا پایان امروز (۲۰ مرداد) است.

محمدعلی واقعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ثبت سفارش فردی و گروهی کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی، پیش‌دبستانی استثنایی، پایه‌های اول، هفتم و دهم دانش‌آموزان عادی و استثنایی که از هشتم تیرماه شروع شده بود امروز دوشنبه، ۲۰ مرداد ماه به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام در مدارس استان از امروز  گفت: به منظور ارایه خدمات مطلوب به مراجعان به‌ویژه اولیا، جلوگیری از ازدحام جمعیت در روزهای منتهی به بازگشایی مدارس و تسریع و تکمیل فرایند ثبت‌نام دانش آموزان، همه مدارس استان در دوره‌های مختلف تحصیلی از امروز تا نیمه شهریور ماه هر روز جز ایام تعطیل، باز و با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ارایه خدمات می‌پردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در تابستان امسال بیش از ۵۰۰ مورد بازدید از سوی مسوولان نظارتی آموزش و پرورش درخصوص فرایند ثبت‌نام، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پروژه بازگشایی از مدارس استان به عمل آمده است تصریح کرد: در حالی که مدارس استان چند روز دیگر میزبان دانش‌آموزان خواهند بود همه مراحل و نکات بهداشتی از قبیل  ضدعفونی مدارس و همچنین تمهیدات برای آگاهی‌رسانی به دانش‌آموزان در سطح مدارس انجام شده است.

واقعی با بیان اینکه زیرساخت‌های مدارس برای مقابله با کرونا به ۲ دسته تقسیم می‌شوند افزود: بخشی متعلق به دانش‌آموزان و بخشی متعلق به محیط مدرسه است.

وی بر رعایت فاصله‌گذاری هوشمند در زنگ‌های تفریح، ورزش، نمازخانه و حتی تغییر چینش میزها در کلاس، فاصله‌گذاری در هر میز و توصیه به رعایت بهداشت عمومی در صورت حضوری بودن کلاس‌های درس، تاکید کرد.

وی ادامه داد: باید با مشارکت مدیران و معلمان مدارس اعتماد اولیا به گونه‌ای باشد که بیشتر خانواده‌ها، مایل به فرستادن فرزندانشان به کلاس درس باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =