زیرساخت‌ها برای جلوگیری از فرار مالیاتی فراهم شده است

تهران- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی جنوب استان تهران با بیان اینکه زیرساخت‌های مورد نیاز برای جلوگیری از فرار مالیاتی فراهم شده گفت: به منظور تحقق عدالت در جامعه، با فرار مالیاتی به شدت برخورد می‌شود.

سهراب امدادی‌فر روز دوشنبه در آئین معارفه رئیس جدید امور مالیاتی ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: فرار مالیاتی، خیانتی بزرگ به کشور محسوب می‌شود و در جنوب استان تهران تلاش می‌شود که با شناسایی موارد فرار مالیاتی، عدالت در جامعه محقق شود.

وی گفت: تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز برای جلوگیری از فرار مالیاتی فراهم شده و تلاش شده تا با هوشمند سازی در روند دریافت مالیات، از این تخلف جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور در شیوع ویروس کرونا، تمهیداتی برای کمک به صاحبان مشاغل در نظر گرفته شده و میزان مالیات افزایش اندکی نسبت به سال قبل داشته است.

امدادی‌فر گفت: تلاش می‌کنیم تا با همکاری مناسب با مردم و صاحبان مشاغل، به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا، ضمن به عمل به قانون، به رونق اقتصادی جامعه کمک کنیم.

عمل به قانون با رعایت حال ارباب رجوع
فرماندار ورامین نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم عمل به قانون گفت: اخذ مالیات بر اساس قانون الزام‌آور است ولی در شرایط کنونی باید رعایت حال ارباب رجوع و مؤدیان مالیاتی شود تا این افراد با مشکلات کمتری مواجه شوند.

حسین کاغذلو افزود: با وجود آن که اقتصادی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران بر اساس کشاورزی استوار شده ولی، واحدهای صنعتی متعددی نیز در آن مستقر هستند و مالیات بر اساس تکالیف قانونی پرداخت می‌کنند.

وی اظهار داشت: شهرستان ورامین ظرفیت به سزایی در تولید محصولات مختلف کشاورزی دارد به نحوی که ۴۰ درصد گوشت، ۳۰ درصد شیر و تمامی نیازهای سبزی و صیفی استان تهران، در این شهرستان تولید می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد از روده صادرات کشور  در ورامین تولید می‌شود که این نشان از پویایی صنعت در این شهرستان است که ممکن است این ظرفیت به دلیل مشکلات مالیاتی با رکود مواجه شود.

کاغذلو یادآور شد: قانون لازم‌الاجرا است ولی می‌توان در موارد خاص با انعطاف با مؤدیان مالیاتی برخورد داشت و آنان را در مسیر تولید و ایجاد اشتغال یاری داد.

در این مراسم علیرضا نیکوی متین به عنوان رئیس جدید امور مالیاتی ورامین معرفی شد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =