اعتبارات عمرانی شهرستان‌های خلخال و کوثر افزایش می‌یابد

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته برای تامین و افزایش اعتبارات ملی پروژه‌های عمرانی جنوب استان از جمله افزایش اعتبار راه اصلی خلخال به منجیل و پرداخت مرحله اول و دوم تسهیلات فاینانس طرح پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر اقدام شده است.

به گزارش ایرنا ،سیدغنی نظری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین برای تامین اعتبار جهت اجرای پروژه‌های سد معیشتی و کشاورزی نیمه‌کاره رها شده در این شهرستان‌ها رایزنی شده است.

وی با بیان اینکه منطقه جنوب استان در گذشته از مسیر توسعه  استان بازمانده، بیان کرد: تلاش ما توسعه ۲ شهرستان خلخال و کوثر در حد شهرستان‌های هم‌ردیف خود در استان اردبیل است.

وی از اختصاص یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت وارده سیل به اهالی روستاهای مصطفی‌لو و تیل خلخال خبر داد و تشریح کرد: اعتبار یاد شده برای جبران بخشی از خسارات وارده به واحدهای مسکونی ۲ روستای سیل زده مصطفی‌لو واقع در بخش مرکزی و روستای تیل در بخش شاهرود خلخال از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اختصاص یافته است.

او افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته پروژه گازرسانی به روستاهای بخش خورش‌رستم  که از ۲ سال پیش متوقف و تعطیل شده بود  با خلع ید پیمانکار قبلی و جایگزینی پیمانکار مجری جدید فعال شده و با تکمیل این پروژه ۱۲ روستای فاقد گاز طبیعی این بخش در آینده نزدیک گازدار می‌شوند.

نظری از پیشنهاد اجرای پروژه راه جدید خلخال به کوثر به وزارت و راه و شهرسازی خبرداد و اظهارداشت: راه فعلی خلخال به گیوی مرکز شهرستان کوثر به لحاظ عبور از مناطق دره‌ای و کوهستانی، عبور از حاشیه رودخانه در فصول سرد سال با مشکل ریزش کوه و یا رانش‌های مختلف همراه بوده و مسافران را دچار مشکل می‌کند و راه پیشنهادی جدید فاقد این گونه موانع طبیعی بوده و علاوه بر آن، مسیر فعلی ۳۲ کیلومتری شهر خلخال به شهر گیوی به ۱۷ کیلومتر کاهش خواهد یافت.

شهرستان کوثر در 85 کیلومتری و خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل واقع هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =