تعیین تکلیف ۳۳ قرارداد راکد در شهرک‌های صنعتی قزوین

قزوین - ایرنا - ۳۳ قرارداد سرمایه‌گذاری راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در راستای فعال سازی قراردادهای واگذاری حق بهره برداری تعیین و تکلیف شد.

حمیدرضا خانپور روز دوشنبه در دومین نشست حل اختلاف و داوری شهرک های صنعتی استان قزوین در سال جاری افزود: متقاضیانی که در مهلت تعیین شده نسبت به ارائه نقشه‌ها و اخذ مجوز ساخت و ساز اقدام نکرده و در قطعه زمین تحویلی شروع به ساخت و ساز نکنند و زمین‌های خریداری شده را راکد نگه دارند براساس دستورالعمل شهرکهای صنعتی کشور با آنان برخورد قانونی می شود.

وی اظهار داشت: ارایه مهلت به سرمایه گذارانی که دلایل اقناع کننده برای تاخیر در اجرای طرح خود داشته باشند و یا فسخ قرارداد و بازپس گیری اراضی واگذار شده از جمله تصمیمات نشست های حل اختلاف و داوری مربوط به شهرک های صنعتی است.

این مسوول گفت: برای آماده سازی اراضی در شهرک ها و نواحی صنعتی از اعتبارات دولتی و بیت المال هزینه شده که واحدهای تولیدی در آنها مستقر شده و در خدمت تولید، اشتغالزایی و رونق اقتصادی جامعه قرار بگیرند اما طرح های راکد موجب اتلاف سرمایه های انجام شده در این مکان ها می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت:تمامی قراردادهای مذکور مربوط به متقاضیانی است که علیرغم تخصیص زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان هیچگونه ساخت و سازی در زمین تحویلی انجام نداده اند و آن را سالیان متمادی راکد نگه داشته اند.

در این جلسه نسبت تعیین تکلیف ۳۳ قرارداد راکد واگذاری حق بهره برداری واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در شهرکها و نواحی صنعتی با حضور طرف قراردادها و نماینده مدیریت حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بررسی شد که تعداد ۱۱ قرارداد راکد منجر به فسخ شد و ۲۲ قرارداد مطرح شده در جلسه داوری منجر به اعطای مهلت جهت انجام تعهدات قراردادی شد.

با فسخ قراردادهای یاد شده چهار هکتار از اراضی شهرک های صنعتی استان قزوین آزادسازی شد.

 از ابتدای سال ۱۳۹۶ تاکنون با برگزاری هشت جلسه هیئت حل اختلاف و داوری و رسیدگی ۱۲۴ پرونده قرارداد راکد، ۲۵ هکتار از اراضی راکد آزادسازی و خلع ید شده و در راستای جذب سرمایه گذاران واقعی صنعت، مجددا به متقاضیان واجد صلاحیت واگذار شده و یا در مرحله واگذاری می باشد.

استان قزوین دارای یک شهر صنعتی، ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =