تمهیدات برگزاری کتابخوانی مجازی «کتابستانه» در فارس

شیراز- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس اعلام کرد: طرح کتابستانه ویژه برنامه آموزشی و کتابخوانی مجازی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس با استفاده از توانمندی‌های کتابداران از ۲۵ مردادماه برگزار خواهد شد.

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح‌الله منوچهری ابراز داشت: پیش از این نیز کارگاه آموزش داستان‌نویسی مجازی با تدریس نویسنده نامی کودک و نوجوان احمد اکبرپور در ۱۰ جلسه برگزار  شد و با استقبال بسیار مواجه شد.  

وی افزود: کتابستانه، با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱  از صفحه رسمی اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به آدرس farslibrary@ پخش می‌شود و شامل «قصه‌گویی»، «معرفی کتاب»‌، «آموزش‌های مهارتی» و «خوانش ادبیات کلاسیک» است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس بیان کرد: همچنین ویژه‌برنامه مخصوص ماه محرم  نیز از جمله برنامه‌های این طرح خواهد بود.

منوچهری عنوان داشت: در این برنامه به نیاز تمام مخاطبان توجه شده و کتابداران ویدیوهای ترویجی و آموزشی با موضوع مختلف و مناسب سنین کودک، نوجوان و بزرگسال تهیه کرده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع بحران کرونا فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی صورت می‌گیرد، گفت: به دلیل اهمیت حفظ جان کتابداران و کاربران کتابخانه‌های عمومی، برنامه‌های ترویجی این سازمان به‌صورت غیرحضوری برگزار شده است و برنامه‌های مختلفی را برای اعضا برگزار کرده‌ایم.

او با بیان اینکه تابستان و خانه‌نشینی به دلیل شیوع بیماری فرصت مناسبی را در اختیار عموم مردم قرار داده است، ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی با برنامه‌های ترویجی و فرهنگی خود در ایام تابستان و خانه‌نشینی اجباری مهمان اوقات فراغت مردم شده‌اند و اعضا نیز از این برنامه‌ها استقبال کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =