۷۲ درصد مراکز همدان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: طبق آخرین ارزیابی صورت گرفته ۷۲ درصد مراکز و اماکن این استان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

لیدا رفعتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بازدیدهای هفتگی از ادارات و سازمان‌ها، پلیس + ۱۰، دفاتر پیشخوان دولت، اماکن متبرکه و مساجد، پایانه‌های مسافربری برون شهری و درون شهری، بانک‌ها، نانوایی‌ها، رستوران‌ها، هتل ها و مراکز اقامتی، بیمارستان ها، داروخانه ها، مطب ها، آرامستان های شهری و روستایی، مراکز خدمات بیمه، پاساژها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده در یک هفته گذشته، ۱۰۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در هتل‌ها و مراکز اقامتی و بیمارستان‌هایی که از آنها بازدید به عمل آمد رعایت شده بود همچنین وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پایانه‌های مسافربری برون شهری و درون شهری ۸۶ درصد، اماکن متبرکه و مساجد ۸۵ درصد و ادارات و سازمان‌ها ۸۲ درصد بوده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان ادامه داد: این استان دارای ۹۱۶ آرامستان شهری و روستایی است که وضعیت بهداشتی ۱۷۰ آرامستان بررسی شد و از این تعداد ۷۶ آرامستان معادل ۴۵ درصد پروتکل فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده بودند.

رفعتی افزود: همچنین از ۹۱ پاساژ فعال در همدان ۸۹ پاساژ مورد بررسی تیم‌های بهداشتی قرار گرفت که در ۴۶ پاساژ معادل ۵۲ درصد فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده بودند.

وی درباره وضعیت پروتکل ها در مطب ها و داروخانه ها نیز گفت: ۶۷ درصد مطب‌ها و ۶۳ درصد داروخانه‌ها به شیوه نامه‌های پیش‌بینی شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توجه داشتند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: ۲۲۷ شعبه بانک در این استان وجود دارد و در یک هفته گذشته ۱۳۴ بانک مورد بازدید قرار گرفتند که ۱۰۰ شعبه معادل ۷۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

رفعتی بیان کرد: تیم های بهداشتی نسبت به بررسی وضعیت ۵۴۲ نانوایی از یک هزار و ۸۰۱ نانوایی موجود در همدان اقدام کرد که ۶۰ درصد این اماکن به شیوه نامه های بهداشتی توجه داشتند.

وی گفت: ۳۱ هزار و ۲۲۲ مرکز تهیه، توزیع، طبخ و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و اداری در این استان فعالیت دارند که به منظور مقابله با ویروس کرونا و بررسی وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از چهار هزار و ۴۰۷ مراکز و اماکن بازدید به عمل آمد.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان ادامه داد: سه هزار و ۲۵ واحد پروتکل‌های بهداشتی در حوزه گندزدایی و سه هزار و ۳۹۶ واحد موضوع بهداشت و حفاظت فردی را رعایت کرده بودند.

رفعتی اضافه کرد: ۵۷ مرکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی متخلف به مرجع قضایی معرفی شدند و ۲۵ واحد نیز در این استان پلمب شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ۱۹ مرداد امسال ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =