۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83902222
۰ نفر

برچسب‌ها

بازگرداندن یک کتاب به کتابخانه پس از ۳۷ سال

تهران- ایرنا- کتابی که در سال ۱۹۸۳ از کتابخانه‌ای در اسکاتلند به امانت گرفته شده بود، پس از ۳۷ سال به یک کتابخانه در انگلستان تحویل داده شد.

به گزارش تارنمای بی‌بی‌سی انگلیسی، سالها پیش یک جلد از کتاب دریانوردی در اَلَک (To Sea in a Sieve) نوشته پیتر بول از کتابخانه شتلند اسکاتلند به امانت گرفته شد که موعد بازگشت آن ژوئیه ۱۹۸۳ (تیر-مرداد ۱۳۶۲) بود. این کتاب روز جمعه با گذشت ۳۷ سال به کتابخانه‌ای در شهر سافک در شرق انگلستان تحویل داده شد.

بانویی که این کتاب را به کتابخانه تحویل داد از مراجعین ثابت کتابخانه بوده و دلیل دیرکرد خود را این طور عنوان کرد که همسر مرحومش تمام مدت این کتاب را از او قرض گرفته بود. گفتنی است هیچ جریمه‌ای بابت دیرکرد در تحویل کتاب از وی دریافت نشد.

کتاب دریانوردی در اَلَک که در سال ۱۹۵۶ چاپ شد، روایتگر تجربیات پیتر بول هنرپیشه انگلیسی از خدمت در نیروی دریایی در دوره جنگ جهانی دوم است.  

سال گذشته در اتفاقی مشابه کتابخانه لوزتافت شهر سافک از طریق پست یک کتاب دریافت کرد که در سال ۱۹۶۷ به امانت گرفته شده بود. به همراه این کتاب یک نامه عذرخواهی و چکی به مبلغ ۱۰۰ پوند به عنوان جریمه دیرکرد، ارسال شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =