آشنایی با ضرب‌المثل‌های فارسی در شبکۀ جام‌جم

تهران-ایرنا-برنامه «روز خوش» سه شنبه ۲۱مردادماه،‌مخاطبان شبکه جام جم را با ضرب‌المثل‌های ایرانی و فارسی آشنا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی برنامه روز خوش، حمیدرضا امیرافضلی شاعر و نویسنده سه شنبه ۲۱ مرداد ماه با موضوع ضرب المثل‌های فارسی مهمان برنامه روز خوش خواهد بود.
«چنین است رسم سرای درشت ...» یکی از ضرب المثل‌های قدیمی فارسی است که در این برنامه درباره این ضرب المثل و ریشه و مصرع تکمیلی آن گفتگو می‌شود.
همچنین در این برنامه، علیرضا زمانی کارشناس خلاقیت و ایده‌پردازی به موضوع استراتژی ارتباط‌های بی‌ربط برای ایده‌پردازی می‌پردازد.
در ادامه نسا جمالی کارشناس ارشد پژوهش، پرورش خلاقیت در کودکان با ابزار هنر را بررسی می‌کند و آیتم «خوش قلم » نیز کتاب «در آسمان جان» اثر شاهنامه پژوه برجسته میرجلال‌الدین کزازی که به بیان دیدگاه‌های خود در مورد شاهنامه و فردوسی پرداخته است را معرفی می‌کند.
برنامه «روز خوش» با نگاه به زندگی از منظر سبک زندگی ایرانی - اسلامی با اجرای محمدامین نبی اللهی و مریم ماهور تلاش می‌کند صبحگاه ایرانی - اسلامی را به نمایش بگذارد. علاوه بر این، در این برنامه اطلاعات، اخبارو رویدادهای امیدبخش به ویژه نمایش پیشرفت‌های غرورانگیز ایرانیان توسط مهدی آقابیگی به سمع و نظر مخاطبان می‎رسد.
مجله صبحگاهی «روز خوش» از دوشنبه تا جمعه ساعت ۹ صبح به وقت تهران به تهیه‌کنندگی حسین علیاری از شبکه جهانی جام‌جم پخش می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha