۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83902173
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا موجب کاهش فعالیت‎‌های ورزشی در خلخال شد

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست اداره ورزش و جوانان خلخال گفت: شیوع بیماری کرونا بر فعالیت‌های ورزشی این شهرستان سایه زده و فعالیت‌های ورزشی مربوط به تمرینات و مسابقات ورزشی این شهرستان را ۹۰ درصد کاهش داده است.

به گزارش ایرنا ، ایوب طالب‌پور روز دوشنبه در بازدید خبرنگاران از استخر شنای دولتی تعطیل خلخال افزود: در حالی که مجموع ورزشکاران سازمان یافته و بیمه شده این شهرستان در سال گذشته بیش از پنج هزار نفر بود، امسال ۵۰۰ نفر از ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی اقدام به دریافت بیمه ورزشی و حضور در اماکن ورزشی و انجام فعالیت‌های ورزشی کردند.

وی گفت: از اول تیرماه امسال اجازه فعالیت‌های ورزشی با ظرفیت محدود در سالن‌های ورزشی و میادین روباز ورزشی صادر شده ولی خانواده‌ها تمایلی به حضور فرزندان خود در اماکن ورزشی به دلیل ترس از ابتلا به کرونا ندارند.

طالب‌پور اظهارداشت: هم‌اکنون از مجموع ۳۸ هیات ورزشی این شهرستان پنج هیات ورزشی با تعداد معدودی ورزشکار فعالیت دارند و با ادامه روند صعودی مبتلایان به کرونا فعالیت‌های ورزشی در این شهرستان وضعیت خوبی نداشته و آمار فعالان ورزشی در رشته‌های مختلف رو به کاهش است.

او افزود: ورزشکارانی که در لیگ‌های برتر رشته‌های مختلف ورزشی حضور دارند نسبت به حضور در سر تمرینات ورزشی اقدام می‌کنند ولی فعالیت ورزشی سایر ورزشکاران بسیار ضعیف شده است.

وی گفت: موارد پیشگیرانه از کرونا و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در اماکن ورزشی فعال خلخال رعایت می‌شود و هیچ گونه مورد ابتلا به بیماری کرونا از این اماکن گزارش نشده است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان خلخال همچنین افزود: با تعمیر و بازسازی  استخر شنای دولتی فجر خلخال این مکان ورزشی پس از چند سال تعطیلی با رفع مشکل کرونا بزودی راه‌اندازی شده و در اختیار علاقه‌مندان به رشته ورزشی شنا قرار خواهد گرفت.

طالب‌پور تشریح کرد: اعتبارات دولتی جوابگوی عملیات تعمیر و بازسازی این استخر نبود و بازسازی آن به بخش خصوص واگذار و سرمایه‌گذار نیز با تلاش مضاعف موفق به انجام تعمیرات اساسی در کمترین زمان ممکن در این مکان شد.

وی با بیان اینکه برای تعمیر و بازسازی استخر شنای خلخال بیش از هشت میلیارد ریال از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوص مستاجر این طرح هزینه شده، اظهارداشت: سرمایه‌گذار مجری بازسازی این استخر علاوه بر تعمیرات مورد نیاز اقدام به راه‌اندازی سرسره آبی ،اتاق نمک درمانی ، استخر آب سرد ، جکوزی و سونای خشک کرده است.

وی گفت: در مقابل اعتبارات هزینه شده از سوی سرمایه‌گذار مجری تعمیر استخر خلخال ، این مکان ورزشی به مدت ۱۵ سال به این سرمایه‌گذار بصورت استیجاری واگذار شده است.

وی با بیان اینکه امسال ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی برای ادامه عملیات اجرایی پروژه‌های ورزشی خلخال از جمله زورخانه خلخال و سالن ورزشی روستای طولش و همچنین تعیمر و تجهیز اماکن ورزشی منطقه منظور شده است، افزود: هیچ اعتباری برای پروژه نیمه‌کاره ساختمان خوابگاه ورزشی اداره ورزش و جوانان از محل اعتبارات استانی و ملی تخصیص نیافته است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =