گاز مایع در کردستان به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: با هدف مکانیزه کردن خدمات به شهروندان، توزیع گاز مایع در استان از هفته آینده به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، عبدالله گیتی‌منش روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: برای اجرای این طرح، زیرساخت‌ها فراهم و هماهنگی‌های لازم با شبکه بانکی نسبت به تهیه و نصب دستگاه پوز در تاسیسات گاز مایع و نمایندگی‌های توزیع در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سهمیه چهار سیلندر خانگی (۴۴ کیلوگرم) ماهیانه خانوارهای مشمول این طرح در کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب شارژ شده است، افزود: شناسایی مصرف کنندگان واقعی، فروش گاز مایع با قیمت مصوب دولتی، جلوگیری از عرضه خارج ازشبکه و مدیریت مصرف سوخت از مزایای اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان از وجود ۲۵ هزار خانوار مشترک نفت‌سفید سوز و بی‌بهره از گاز طبیعی مشمول این طرح خبر داد و یادآور شد: مصرف‌کنندگان و اصنافی که دارای مجوز فعالیت از سازمان صمت و سایر ادارات بوده و واجد شرایط دریافت سوخت گاز مایع هستند در سامانه http://newtejaratasan.niopdc.ir ثبت نام کنند.

گیتی‌منش اضافه کرد: در قالب این طرح، سهمیه هر خانوار با قیمت هر کپسول ۹ هزار و ۷۰۰ تومان مصوب در کارت الکترونیکی شارژ می‌شود که مشکل گرانفروشی هم بوجود نخواهند آمد.

وی به طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در کشور اشاره کرد و گفت: براساس آخرین آمار تاکنون ۴۰۰ متقاضی در کردستان در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و یک کارگاه در سنندج شناسایی و پس از عقد قرارداد، فعالیت خود را برای اجرای این طرح آغاز کرده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان بر تلاش برای انتخاب کارگاه در دیگر شهرهای استان برای اجرای این طرح تاکید کرد و افزود: در حال حاضر در شهرستان‌های بیجار و دیواندره نیز شرایط برای ایجاد کارگاه در این راستا فراهم است.

گیتی‌منش با بیان اینکه در فاز بعدی این طرح، تاکسی اینترنتی و تاکسی‌های تلفنی نیز از این خدمات برخوردار خواهند شد، تاکید کرد: متقاضیان باید وارد سایت gcr.niopdc.ir شده و ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از ثبت‌نام براساس نوبت‌ کار دوگانه‌سوز کردن خودروها به صورت رایگان انجام می‌شود، یادآور شد: تاکنون در کشور ۹۰ هزار نفر برای اجرای این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان به پیش‌بینی اجرای دوگانه‌سوز کردن رایگان یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو در کشور اشاره کرد و گفت: زمان مشخصی برای اتمام این طرح در نظر گرفته نشده و تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه دارد،  بنابراین توصیه می‌شود متقاضیان سریعتر برای اجرای این طرح اقدام کنند.  

گیتی‌منش اظهار داشت: در فاز بعدی خودروهای مسافربر شخصی نیز شناسایی و از طرح رایگان دوگانه‌سوز شدن بهره‌مند خواهند شد، ضمن اینکه اعتبارات و زیرساخت‌ها برای اجرای این طرح نیز در نظر گرفته است.

وی بر حمایت از سرمایه‌گذاران برای احداث جایگاه سی ان جی در استان تاکید کرد و افزود: با توجه به بالا بودن قیمت بنزین، رانندگان به سمت استفاده از سی ان جی بروند، چراکه به صرفه و ارزان‌تر است.

در حال حاضر ۸۰ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی و ۵۲ باب جایگاه سی ان جی در کردستان به مردم خدمات می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =