۱۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی فعال هستند

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در حال حاضر ۵۰۰ شرکت از پنج هزار و ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در زمینه کشاورزی به طور مستقیم فعال هستند که این تعداد ۱۰ درصد کل شرکت‌های دانش بنیان در کشور را تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سیاوش ملکی فر روز دوشنبه در پنجمین رویداد دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی با موضوع کشاورزی که به صورت آنلاین (برخط) برگزار شد بر ضروت حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها تاکید کرد و افزود: جذب سرمایه در استارتاپ‌ها نیازمند زمان و فرصت است، بر اساس برآوردهای انجام شده، استارتاپ‌ها نیازمند ۱.۵ تا ۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری هستند.

وی تاکید کرد: تحقق این سرمایه نیازمند گفت‌وگو میان سرمایه گذاران و سرمایه پذیران و ایجاد ادبیات مشترک میان آنها است.  

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی یادآور شد: شیوع ویروس کرونا و برگزاری رویدادها به صورت مجازی امکان ارتباط با همه استارتاپ‌ها، پژوهشگران و فناوران سراسر کشور را برای ما فراهم کرده و امیدواریم این صندوق بیش از پیش به فناوران خدمت رسانی کند.

 ملکی فر خاطرنشان کرد: تاکنون چهار رویداد سلامت، آب و انرژی، آی سی تی و اینترنت اشیا برگزار شده است و امیدواریم امروز با برگزاری این رویداد و ورود استارتاپ های کشاورزی به این عرصه شاهد تزریق فناوری به حوزه سنتی کشاورزی باشیم.

وی به برگزاری اولین رویداد دوشنبه‌های استارتاپی در حوزه سلامت دیجیتال اشاره کرد و یادآور شد: نتایج مثبتی در زمینه سرمایه گذاری در این حوزه رخ داده است که به زودی اخبار نویدبخشی را اعلام می کنیم.

معاون صندوق نوآوری و شکوفایی، کشاورزی را حوزه کلیدی برای کشور برشمرد و گفت: درهفته گذشته رویداد نیازهای فناورانه حوزه کشاورزی برگزار شد و بسیاری از نیازهای جهادکشاورزی به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان ارایه شد.

در رویداد دوشنبه های استارتاپی امروز ۶ استارتاپ فعال در حوزه کشاورزی مشغول ارایه محصول و فعالیت خود را به سرمایه گذاران هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =