علی‌نژاد: مشکلات فدراسیون رزمی با راه‌اندازی سامانه به حداقل می‌رسد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان،  گفت: مشکلات فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی با راه‌اندازی سامانه به حداقل می‌رسد.

«مهدی علی‌نژاد»  روز دوشنبه در مراسم رونمایی از وب‌سایت و سامانه جامع فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی، اظهار داشت: هر جامعه‌ای برای برنامه‌ریزی نیاز به اطلاعات درست دارد که باید به خوبی جمع‌آوری شود.

وی تاکید کرد: این فدراسیون آمار منسجمی از افرادی که در رشته‌های مختلف فدراسیون فعالیت می‌کنند نداشت. راه‌اندازی وب‌سایت و سامانه جدید، شرایط بهتری برای برنامه‌ریزی ایجاد می‌کند.

علی‌نژاد عنوان کرد: این فدراسیون تعدد زیادی از لحاظ سبک و انجمن دارد و مشکلات زیادی برای صدور احکام داشت که طبیعتا تخلفاتی صورت می‌گرفت. اکنون با مکانیزه شدن، امکان بروز مشکل به حداقل می‌رسد.

وی افزود: این قدم خوبی برای شفاف‌سازی و سالم‌سازی فدراسیون و همچنین زمینه مناسب آموزشی در دوران کرونا است.

معاون وزارت ورزش گفت: مسوولان فدراسیون در همین مدت کوتاه اقدامات خوبی انجام داده‌اند و مسیر درستی که «محمود رشیدی»  رئیس پیشین فدراسیون داشت را طی می‌کنند.

در این مراسم «یوسف بهتری»  رییس، «همایون خرم»  نایب رئیس فدراسیون و «علیرضا خسروی» مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها نیز حضور داشتند.

بهتری در این مراسم، گفت: تغییر نام فدراسیون یکی از آرزوهای خانواده فدراسیون بود که انجام شد. رشته آی‌کیدو ایران پس از سال‌ها به عنوان عضو فدراسیون جهانی درآمد.  کیک‌بوکسینگ را پس از مدت‌ها مشکلات، اکنون به عنوان انجمن کار خود را پیش می‌برد.

وی تصریح کرد: با تفاهمی که انجام شد، زمینی به مساحت ۹۱۰ متر در مجموعه آزادی در اختیار فدراسیون قرار گرفت و کلنگ آن بزودی زمین زده خواهد شد تا فدراسیون محل مناسبی داشته باشد.

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی گفت: سازمان کیک‌بوکسینگ واکو مورد قبول سازمان‌های جهانی است و امکان دارد در آینده بازهم تغییر کند.

وی در مورد تعدد زیاد انجمن‌های کیک‌بوکسینگ گفت: تابع وزارت ورزش هستیم، البته نظرات کارشناسی خودمان را ارائه کردیم. علاوه بر واکو، ۴۳ سبک دیگر کیک‌بوکسینگ وجود دارد و حقشان است تیم ملی داشته و اعزام شوند.

بهتری در مورد تامین منابع مالی به منظور ساخت محل فدراسیون در مجموعه آزادی نیز تاکید کرد: منابع باید تامین شود و خیرین زیادی هستند که می‌خواهند در ورزش کار کنند و سعی می‌کنیم تا پایان دوره خودمان، خانه فدراسیون را در مجموعه آزادی تکمیل کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =