سلطانی‌فر: جوانان محور تحولات مدنظر بیانیه گام دوم انقلاب هستند

تهران-ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب، محور همه حرکات و تحولات جوانان است و رهبر انقلاب با درایت، ژرف اندیشی و تیزبینی حرکت آینده کشور را بر دوش جوانان گذاشتند.

«مسعود سلطانیفر» روز دوشنبه در نشست وزرای کشور و ورزش و جوانان با مجمع سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان گفت: سازمان‌های مردم نهاد جوانان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم از یکصد نفر به سه هزار و ۲۰۰ نفر افزایش یافته، امروز یک شخصیت و جایگاه حقوقی پیدا کرده و امیدواریم روزی این سازمان‌ها، پروانه شبکه ملی مردم‌نهاد را دریافت کنند.

وزیر ورزش و جوانان، توسعه نهادهای مدنی را موجب توسعه مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف دانست و گفت: مشارکت مدنی یکی از شاخصه‌های جوامع مردم سالار به ویژه جامعه مردم سالار دینی ما است.

وی ادامه داد: تا قبل از انقلاب،‌باور بر این بود که مشارکت مردم در سایه حکومت دینی محقق نمی‌شود و امروز جمهوری اسلامی پس از ۴۱ سال به همه دنیا ثابت کرد که می توان حکومت دینی داشت و در کنار آن احزاب و نهادهای مردمی هم فعالیت کنند؛ نهادهای مدنی و سازمان‌های مردم نهاد به فعالیت های خود در همه عرصه‌ها بپردازند و مشارکت جدی در همه عرصه‌ها داشته باشند.

سلطانی فر جوانان را موتور محرکه توسعه هر جامعه عنوان کرد و گفت: اگر کشوری دارای جوانان سرحال و خوش فکر باشد قطعا حرکت توسعه آن شتاب می‌گیرد.

 محور تحولات مدنظر بیانیه گام دوم انقلاب جوانان است

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهارداشت: در بیانیه گام دوم، محور همه حرکات و تحولات جوانان است و رهبر انقلاب با درایت، ژرف اندیشی و تیزبینی حرکت آینده کشور را بر دوش جوانان گذاشتند و بر آن هستیم تا با ابزار و روش‌های مختلف جوانان را به صحنه بکشانیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در کنار تحقق مشارکت جوانان در امر توسعه کشور و حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور، هدف بزرگ تربیت مدیران آینده کشور را هم در این سازمان‌ها دنبال می‌کنیم.

سلطانی‌فر با بیان اینکه یک میلیون جمعیت در این ۳۲۰۰ نهاد فعالیت می کنند، گفت: این جوانان در هر برهه از زمان از مسائل اجتماعی گرفته تا سیاسی و اقتصادی با تمام توان وارد شدند و در مقطع کنونی با درک صحیح از مقتضیات کشور آمادگی دارند در صحنه دفاع از تمامیت ارضی و کیان کشور نقش‌آفرینی کنند.

وی با ذکر مثالی اضافه کرد: حتی در بحث کنکور سراسری و برگزاری آن با رعایت کامل پروتکل بهداشتی اعلام آمادگی کردیم تا همه فضاهای ورزشی و هم جمع یک میلیون نفری مردم نهاد در این امر مشارکت داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در وقایع سیاسی امنیتی سال‌های اخیر نقش جوانان را دیدیم طوری که در ناآرامی‌های ۹۶ و ۹۸ حتی یک نفر از افراد سازمان‌های مردم نهاد مشارکت نداشت و دستگیر نشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =