شناسایی ۶ خارجی غیرمجاز شاغل در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: امسال ۶ تن از اتباع غیرمجاز خارجی شاغل در کارگاه‌های ساختمانی استان، شناسایی شده‌اند. 

محمد اربابی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اتباع خارجی که به صورت غیرمجاز در کارگاه های استان مشغول به کار شده اند، عمدتا از کشور افغانستان هستند. 

وی خاطرنشان کرد: این خارجی ها در کارگاه های استان شناسایی شده و ۲ کارفرمای متخلف نیز در این خصوص به مراجع قضایی معرفی شده اند. 

وی اظهار داشت: بر اساس قانون کار جمهوری اسلامی ایران، به کارگیری اتباع خارجی مگر در شرایطی، غیرمجاز است و بر اساس قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، کارفرمایان متخلف به ازای هر روز کار، معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه مصوب شورای عالی کار، جریمه می شوند. 

اربابی در بخش دیگر سخنان خود درباره حضور و اشتغال تبعه خارجی در استان گفت: در سال گذشته، هشت نفر از تکنیسین ها از خارج کشور در آلومینای ایران در شهرستان جاجرم حضور داشتند که البته اشتغال آنان مجاز بود.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این افراد، با شیوع کرونا، به کشور خود بازگشته اند و پس از آن در این استان حضور نیافته اند. 

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha