۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83902108
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ هکتار از اراضی دیر به دهکده گردشگری اختصاص یافت

بوشهر - ایرنا - شهردار بندر دیر استان بوشهر گفت: با پیشنهاد شهرداری و موافقت استانداری ۱۰۰ هکتار از اراضی شهر دیر به احداث دهکده گردشگری اختصاص گرفت.

علی ابراهیمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران شهر دیر افزود: این دهکده با طراحی بسیار زیبا و استاندارد در جنوب جاده ساحلی وفاق در محدوده شهر دیر احداث می شود.

وی گفت: برای زیرسازی و مخلوط ریزی این طرح گردشگری پنج میلیارد تومان اعتبار اختصاص گرفته است.

شهردار بندر دیر گفت: جاده وفاق پروژه مهم و بزرگی در راستای رونق شهرستان های دیر و کنگان است که ساخت دهکده گردشگری تحول اساسی در منطقه ایجاد می‌کند.

وی گفت: شهرداری بندر دیر از پارسال تاکنون در زمینه آسفالت کوچه ها و پروژه های عمرانی اقدامات اساسی و مهم انجام داده است که نمونه بارز آن پیش بینی بودجه شهرداری ۱۵ میلیارد تومان بود که  ۲۴ میلیارد تومان تحقق پیدا کرد.

ابراهیمی افزود: با سه برابر شدن هزینه ها و اعتبار ناچیز تملک دارایی، شهرداری بندر دیر با مشکلات روبرو شده است.

وی در رابطه با طرح نهضت آسفالت شهردیر گفت: کوچه های شهر دیر باتلاقی و نیاز به خاک برداری و مخلوط ریزی زیادی دارد اما با این وجود شهرداری در زمینه آسفالت کوچه های شهر اقدامات خوبی انجام داده و تصمیم داریم که تا پایان سال تمام کوچه های شهر دیر آسفالت کنیم.

شهردار بندر دیر گفت: همچنین پروژه ادامه بلوار خلیج فارس به جاده ساحلی وفاق در شرق شهر دیر اتصال پیدا می کند و تا پایان سال سرمایه گذاران می توانند در این مسیر برای احداث هتل و طرح های گردشگری سرمایه گذاری کنند.

رییس شورای اسلامی شهر دیر گفت:شهرداری بندر دیر با حجم کارهای زیاد با دست خالی تلاش می کند.

احمد خلیلی افزود: مردم از شورا و شهرداری برای زیبایی چهره شهر انتظارات زیادی دارند و با کمبود اعتبار در حال تلاش هستیم.

وی گفت: درمانگاه تامین اجتماعی دیر با کمبود تجهیزات نو روبرو است و شورای اسلامی بارها به مسئولان استانی و شهرستانی تذکر داده که تا تجهیزات و امکانات این درمانگاه تامین نشود اجازه افتتاح نخواهد داد.

رییس شورای اسلامی شهر دیر اظهارداشت: اعضای شورای شهر با رایزی های مکرر و تماس های زیاد پیگیر حق عوارض آلایندگی شهرستان دیر هستند و از شرکت های پیرامونی درخواست داریم که نسبت به پرداخت عوارض شهرداری اقدام کنند تا حق مردم تضییع نشود.

در این مراسم با لوح سپاس و هدایایی از خبرنگاران فعال شهر دیر تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =