اعطای وام خوداشتغالی ۵۰ میلیون تومانی به فرزندان بازنشستگان نیروهای مسلح

تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح از اعطای وام ۵۰۰ میلیون ریالی قرض‌الحسنه خوداشتغالی، مهارت و کارآفرینی به فرزندان بازنشستگان نیروی مسلح از ابتدای سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، «محمدرضا رحیمی» روز دوشنبه با  تشریح عملکرد این موسسه در سال گذشته اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری و همراهی قسمت‌های مختلف سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، موسسه توانمندسازی موفق به ارائه خدمات در بستر الکترونیک شده است که این امر منجر به ارتقای کیفیت و سرعت خدمات به بازنشستگان شده است.

مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح افزود: این موسسه با هدف توانمندسازی و کمک به ایجاد اشتغال برای فرزندان، از ابتدای سال ۱۳۹۹ با تدوین شیوه‌نامه اجرایی، اعطای وام قرض‌الحسنه برای خوداشتغالی، مهارت و کارآفرینی فرزندان بازنشستگان معزز نیروهای مسلح را شروع و اقدام به پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه کرده است.

 به گفته رحیمی این وام به دو صورت اشتغال‌زایی تا مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۴درصد و همچنین تسهیلات کم‌بهره (با توجه به طرح توجیهی) خواهد بود.

وی همچنین گفت: حق عضویت‌های کسر شده از بازنشستگان نیروهای مسلح در صندوق وام این مؤسسه تجمیع شده و تمام وجوه تجمیعی در ابتدای هر ماه در قالب وام‌های قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۳۶ ماهه عیناً به اعضا پرداخت می‌شود.

 مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح تاکید کرد: موسسه توانمندسازی در سال گذشته، ۱۳۰ میلیارد تومان منابع حاصل از حق عضویت‌های کسر شده را در قالب وام معیشتی، جهیزیه، حمایت از تعاونی‌ها و اشتغالزایی به ۱۴هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح پرداخت نکرده است و بازنشستگان عضو مؤسسه به منظور ثبت‌نام و دریافت وام می‌توانند به ادارات کل ساتا در استان خود مراجعه کنند.

وی عضویت در صندوق وام مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح را داوطلبانه دانست و تصریح کرد: حق عضویت‌های کسر شده، جنبه پس‌انداز داشته و در صورت انصراف، تمام مبالغ کسر شده به حساب حقوق هر فرد واریز خواهد شد و متقاضیان به منظور عضویت یا انصراف از عضویت و دریافت حق عضویت‌های ذخیره شده، می‌توانند به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در سراسر کشور مراجعه کنند.

مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح اظهار داشت: در کنار صندوق وام، این مؤسسه اقدام به ارائه خدمات رفاهی و حمایتی به جامعه پیشکسوتان کرده که تمامی منابع آن از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح(ساتا) و بودجه دولتی تأمین می‌شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۱۵هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها به سفرهای زیارتی، سیاحتی و عتبات عالیات اعزام شدند که عزیزان می‌توانند با مراجعه به سامانه Saba.esata.ir:۷۰۹۱/safar از خدمات گروه هتل‌های متین، مراکز رفاهی اقامتی طرف قرارداد و براساس قیمت تمام شده و با تخفیف بسیار مناسب به صورت اقساط ۱۵ ماهه استفاده کنند.

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح از ارائه خدمات سفر به ۱۲هزار نفر از بازنشستگان معسر و نیازمند خبر داد و اظهارداشت: ارائه خدمات حمایتی در قالب پرداخت کمک‌های بلاعوض و وام‌های قرض‌الحسنه به ۱۱هزار نفر از بازنشستگان نیازمند از دیگر اقدامات و خدمات مؤسسه است که بازنشستگان می‌توانند برای استفاده از خدمات حمایتی به ادارات کل ساتا در استان خود مراجعه کنند.

رحیمی با اشاره به پرداخت یارانه آموزش و مهارت‌افزایی به ۱۰هزار نفر از فرزندان بازنشستگانی که از دوره‌های آموزشی انستیتو ایزایران استفاده کرده‌اند، تصریح کرد: بازنشستگان برای استفاده از یارانه مذکور می‌توانند به وب‌سایت انستیتو ایزایران (قسمت طرح باقرالعلوم) مراجعه کنند.

وی درخصوص طرح‌هایی که توسط این مؤسسه به اجرا درآمده است، گفت: آموزش مراقبت از بازنشستگان سالمند و بیمار (طرح مهتاب)، طرح بازار اجتماعی کسب و کار بازنشستگان نیروهای مسلح در پلتفرم کوکباز به نشانی ( kookbaz.ir) ازجمله طرح‌هایی هستند که در جهت ارتقای منزلت و کیفیت زندگی بازنشستگان توسط مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha