خیّران تکابی ۴ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا کمک کردند

مهاباد- ایرنا- رییس شورای خیّران سلامت تکاب گفت: خیّران این شهرستان از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون چهار میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی برای مبارزه با بیماری کرونا به بخش‌های مختلف شبکه بهداشت و درمان تکاب اهدا کرده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدرضا عبدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ میلیارد ریال از این کمک‌ها به صورت نقدی و ۲ میلیارد ریال نیز در قالب اقلام، تجهیزات و امکانات پزشکی و درمانی بوده که برای مبارزه با بیماری کرونا و رسیدگی به بیماران در اختیار بیمارستان شهدا، مراکز بهداشتی شهر و روستاها و خانه‌های بهداشت روستایی قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه این میزان مشارکت داوطلبانه برای مبارزه با کرونا از سوی خیّران ساکن تکاب و اشخاص مقیم سایر شهرها اهدا شده اظهارداشت: با استفاده از مبالغ واریزی خیّران سلامت تکاب، بیش از ۲هزار قطعه و دستگاه انواع تجهیزات پزشکی، یک‌هزار دست لباس یک‌بار مصرف قرنطینه، بیش از ۲هزار لیتر مایع و محلول ضدعفونی کننده سطوح، دستگاه‌های فشار سنج و تب سنج و البسه بیمارستانی خریداری شده و در بخش کرونا و درمان بیمارستان شهدا تکاب استفاده می‌شود.

رییس شورای خیّران سلامت تکاب ادامه داد: همچنین ۳۰ نفر از خیّران سلامت ۲ هزار و ۲۰۵ دست لباس سرهم پرستاری مخصوص بخش کرونا، ۹هزار و ۸۰۰ عدد ماسک و انواع دستکش، شیلد محافظ صورت، عینک محافظ و محلول ضدعفونی کننده به بخش کرونا بیمارستان شهدا تکاب اهدا کردند.

حجت الاسلام عبدی با قدردانی از نگاه انسان دوستانه و روحیه ایثار و فداکاری مردم تکاب در مبارزه با بیماری کرونا اضافه کرد: شهروندان برای بهبود ارائه خدمات به بیماران کرونایی و تسریع در روند مقابله و مدیریت بیماری، هزینه مراسم‌های ترحیم و نذری و عزاداری‌های ماه محرم را به شورای خیّران سلامت اهدا کنند.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای یک باب بیمارستان، ۹ مرکز بهداشت و ۴۲ باب خانه بهداشت روستایی است؛ شورای خیّران سلامت این شهرستان از سال ۱۳۸۸ در حال فعالیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =