جاده 2 بانده کنگاور - تویسرکان ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان کنگاور گفت: عملیات اجرایی پروژه ۲ بانده کردن جاده کنگاور در استان کرمانشاه به تویسرکان در استان همدان حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خیراله خزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جاده کنگاور - تویسرکان یکی از پرترددترین محورهای شرقی کنگاور به شمار می رود که ابتدا در سال ۹۷ اجرای عملیات ۲ بانده کردن آن با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان پیش بینی شد که با توجه به تورم امسال و تغییر نقشه آن به واسطه وجود تپه تاریخی گودین پیش بینی می شود برای بهره برداری آن نیاز به اعتبار بیشتری باشد.
وی اضافه کرد: از ۴۲ کیلومتر طول این محور، ۹ کیلومتر در حوزه شهرستان کنگاور قرار دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون عملیات خاک برداری و تسطیح تقریبا یک محور آن انجام شده و پل سازی چندین نقطه در حال اجرا است، خاطرنشان ساخت: هدف از اجرای این پروژه، روان سازی ترافیک و ایمن‌سازی محور باتوجه به تردد بالای وسائط نقلیه، سهولت جابجایی محصولات کشاورزی و صنعتی و ارتباط بزرگراهی کنگاور با استان همدان است.
فرماندار کنگاور تاکید کرد: تلاش ما بر این است که تمامی امکانات و منابع را تجهیز کنیم تا بتوانیم جاده کنگاور به تویسرکان را در کوتاهترین زمان ممکن به اتمام برسانیم.
اجرای عملیات ۲ بانده کردن در این محور ضمن کنترل وسائط نقلیه و کاهش بار ترافیکی، تصادفات جاده ای مرگبار را نیز کاهش خواهد داد.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.