برنامه عملیاتی توسعه آموزش های فنی و حرفه‌ای در کرمان تدوین شد

کرمان - ایرنا - رئیس اداره آموزش‌های فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از تدوین برنامه عملیاتی توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، رضا اشرفیان با اشاره به ۶ برنامه کارگاهی که لازمه فعالیت در هنرستان ها است، افزود: ساماندهی، نظم و ترتیب، پاکیزه و استاندارد سازی، انضباط و نگهداری و ایمنی باید حین کار در کارگاه ها مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که توسعه کارآفرینی زمینه ساز توسعه پایدار است، از راه اندازی ۲۰ هنرستان کارآفرین با رویکرد تخصصی در استان خبر داد.

وی افزود: تعداد هنرجویان هنرستان های استان کرمان از ۲۶ هزار و ۱۴۷ نفر در سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ به ۴۲ هزار و ۵۸۳ نفر در سال ۹۹ - ۹۸ رسیده که درصد توسعه ۳۸.۵ را برای هر سه پایه رقم زده در حالی که عدد توسعه کشور ۳۵.۲ درصد و از میانگین کشوری بالاتر است.

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، توسعه و تجهیز هنرستان ها بر اساس منابع استاندارد و متناسب با نیازهای بومی شهرستان ها و مناطق، ایجاد شبکه کارآفرین در هنرستان ها با رویکرد توسعه فرهنگ کارآفرینی و هنرستان های کارآفرین، توانمندسازی و دانش افزایی نیروی انسانی متناسب با تغییرات فناوری روز، ساماندهی بهینه نیروی انسانی و استاندارد سازی تراکم کلاسی، برنامه ارتباط با صنعت و توسعه هنرستان های جوار کارخانه و شهرک های صنعتی و تقویت هنرستان های کشاورزی را از جمله برنامه های عملیاتی اداره آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش در راستای تحقق سند توسعه سنواتی هنرستان ها عنوان کرد.

اشرفیان با بیان این که بیش از ۷۰ درصد قبولی کنکور برای هنرجویان استان داشته ایم، گفت: کسب ۴۶ رتبه کشوری، ۲ رتبه آسیایی و ۹ رتبه بین المللی از دیگر افتخارات به دست آمده توسط هنرجویان استان طی ۲ سال گذشته است.

وی تاسیس رشته های جدید، متناسب با نیازهای شهرستان ها و مناطق استان کرمان از جمله، حمل و نقل، آتش نشانی، تولید برنامه های تلویزیونی، سراجی کیف و غیره را در راستای ایجاد شغل، رونق تولید و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان و خاطر نشان کرد: راه اندازی مرکز توسعه همکاری های شرکت های صنعتی و آموزش و پرورش، اجرای برنامه آموزش همراه با تولید با رویکرد تولید تجهیزات هنرستانی (PLC، خانه هوشمند، سلول خورشیدی، پرینتر سه بعدی و ...)، توسعه و تقویت هنرستان های کشاورزی با رویکرد آموزش همراه با تولید، تولید ماسک، گان و تجهیزات بهداشتی، ارائه ۱۰۰ طرح دانش بنیان مبتنی بر نیاز کشور شامل دستگاه شستشوی مقره های شبکه برق، سوخت جامد موشک، واتر کنترل، ساخت پهباد و... و انجام فعالیت های پژوهش محور و دانش بنیان از دیگر اقدامات اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =