۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۰
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83901995
۰ نفر

برچسب‌ها

اشیاء قدیمی به موزه مردم‌شناسی تایباد اهدا شد

مشهد- ایرنا- مدیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تایباد از اهدای ۱۵ شیء قدیمی به موزه مردم‌شناسی این شهرستان خبر داد.

عبدالرحیم تاج‌محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای حفظ و حراست از آثار و اشیای قدیمی برای دومین بار در سال جاری اشیایی از قبیل مجمع مسی، سینی مسی، ملاقه مسی، آفتابه و لگن، شمعدان و شاقول بنایی به موزه مردم‌شناسی این شهرستان اهدا شد.

وی ادامه داد: این اشیاء ابزار کاربردی زندگی روزمره مردم در زمان گذشته این مرز و بوم بوده است و در حال حاضر تنها در موزه‌های مردم‌شناسی می‌تواند یادآور خاطرات زیبا و فراموش‌نشدنی بازدیدکنندگان باشد.

مدیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تایباد گفت: این اشیاء که تعداد آنها ۱۵ قلم است توسط آقای رحیم عبدالمحمدزاده مدیر عامل شرکت آیدا کابل خراسان و یکی از معین‌های اقتصادی شهرستان تایباد به موزه مردم‌شناسی اهدا شد تا در این محل به نمایش گذاشته شود.

تاج محمدی افزود: موزه مردم‌شناسی تایباد ضمن نمایش غرفه‌های مختلف از حرف و مشاغل سنتی زندگی پیشینیان این منطقه، به همت دوستداران میراث فرهنگی، غرفه هایی از اشیای اهدایی را نیز دارد که میزبان علاقه‌مندان به این میراثهای گرانقدر گذشتگان است.

هم اکنون از شهرستان تایباد ۴۸ اثر تاریخی، طبیعی و ناملموس، تپه، محوطه و بافت تاریخی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

شهرستان تایباد در فاصله ۲۳۰ کیلومتری مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =