تیم برای تونیک گیلان قهرمان مسابقات مجازی کشور شد

رشت - ایرنا - مسابقات مجازی برای تونیک کودکان و نوجوانان کشور با قهرمانی گیلان پایان یافت.

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیمی از شهرستان لنگرود گیلان در مسابقه مجازی برای تونیک کودکان و نوجوانان کشور حضور یافت که در نهایت با درخشش خود مقام قهرمانی را کسب کرد.

مرتضی ورزلدوست افزود: تیم تونیک گیلان با مهرسا رمضانی، سیده یلدا شمسی پور، مبینا بوستانی با مربیگری الهام دهبان در این مسابقات مجازی شرکت کرد که در نهایت بالاتر از تیم های بوشهر و قزوین قرار گرفت و به مقام قهرمانی دست یافت.

وی ادامه داد: مسابقات مجازی برای تونیک با پویش "من ماسک می زنم " برگزار شد که ورزشکاران ۱۸ استان در این دوره از رقابت ها حضور یافتند و  در نهایت تیم های شرکت کننده فیلم های اجرای نمایش خود را ارسال و تیم های برتر معرفی و جوایزی نیز به آنها اهدا شد.

مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: برای تونیک روشی است که با الهام از کدگذاری بین المللی حروف الفبا طراحی شده که این ورزش، اجرای تمرین های همزمان کلیه ورزشکاران در سنین مختلف با شرایط جسمانی متفاوت را امکان پذیر می سازد.

ورزلدوست بیان کرد: ورزشکاران در این ورزش با تجسم یک جدول ۶ خانه ای در فضا یا بر روی زمین با انتخاب کد مورد نظر، تمرین های ورزشی را با دست ها و پاه های خود اجرا می کنند که در نهایت بهترین اجراها انتخاب می شوند.  

وی خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۱ این ورزش را به رسمیت شناخت و در سال ۱۳۹۲ انجمن برای تونیک زیر مجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی فعالیت خود را آغاز کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =