۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۴
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83901966
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۵۳ تالار عروسی در خراسان رضوی پلمب شد

مشهد- ایرنا- از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵۳ تالار عروسی و پذیرایی در مشهد و دیگر شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی مهر و موم شده است.

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۳۱ تالار از این تعداد در مشهد، ۱۵ تالار در شهرستان طرقبه و شاندیز و بقیه در سایر شهرستانهای زبر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت داشتند.
محمد باباخانی افزود: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۱۳۸ اخطار برای تالارهای عروسی و پذیرابی مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد صادر شده است.
وی ادامه داد: ۹۵ اخطار از این تعداد مربوط به تالارهای مستقر در مشهد و شهرستان طرقبه و شاندیز بوده است.

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن هشدار به تالارهای عروسی که به صورت غیرمجاز و در شرایط کرونایی مراسم برپا می‌کنند گفت: به محض مشاهده این موارد هم تالار پلمب می‌شود و هم مالک آن به خاطر تهدید سلامت عمومی به دادگاه معرفی خواهد شد.
وی افزود: با رستورانهایی که مبادرت به پذیرش میهمان در قالب  مراسم عروسی و سایر تجمعات میکنند ، برخورد قانونی خواهد شد.
باباخانی از مردم خواست با مشاهده هرگونه مراسم تجمع افراد در قالب عروسی یا عزاداری یا دایر بودن تالارهای پذیرایی مراتب را با شماره تلفن های ۱۹۰ و ۱۹۱ اطلاع رسانی کنند.

هم اکنون ۸۶ تالار و ۵۱ باغ تالار دارای پروانه در مشهد فعالیت دارند

تاکنون ۱۷ نفر از کادر درمانی شامل پزشک، پرستار، کارشناس اتاق عمل، کارشناس بینایی‌سنجی و دیگر گروههای پزشکی در مشهد با تقدیم جان خود به خاطر ابتلا به ویروس کرونا "شهید خدمت" شده‌اند.
۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان  ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۲۸۶ هزار و ۶۴۲ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =