مدیرکل ورزش تهران: مالکیت ورزشگاه شیرودی به این اداره کل واگذار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: معاون اول رییس جمهور نسبت به واگذاری ورزشگاه شیرودی به این اداره کل موافقت کرد.

ورزشگاه شهید شیرودی یا امجدیه دارای چمن طبیعی است که پیست و سالن‌های متعددی دارد و در خیابان مفتح تهران واقع شده است. امجدیه سابق تا پیش از ساخت ورزشگاه آزادی نخستین ورزشگاه و بزرگترین مجموعه فوتبال محسوب می‌شد و میزبان بازی‌های تیم ملی ایران و سرخ‌آبی‌ها بود.

این مجموعه که در سال ۱۳۱۷ به بهره‌برداری رسیده، در برگیرنده ۳ استخر سرپوشیده، یک استخر روباز مناسب مسابقات و همچنین ۲ زمین فوتبال، سالن تمرین و مسابقه کشتی، کاراته، بوکس و شمشیربازی است.

با ساخت ورزشگاه آزادی در غرب تهران، ورزشگاه شیرودی دیگر رونق خود را از دست داد، تا جایی که به دلیل برخی مسائل از جمله ترافیک و تردد (به دلیل جای داشتن در مرکز شهر) اجازه برگزاری بازی‌های مهم فوتبال در آن صادر نشد.

«رضا گل‌محمدی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر این مجموعه ورزشی در اختیار شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش است که در این راستا این وزارتخانه در نامه‌ای به ریاست جمهوری، مالکیت و بهره‌برداری آن را در اختیار اداره ورزش و جوانان استان تهران قرار داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: هم اینک بحث واگذاری آن در مرحله اداری، استعلام گیری‌ها و تهیه مدارک مربوطه است.

وی با اشاره به اینکه برای انتقال مالکیت این مجموعه ورزشی باید ۸ دستگاه در کمیسیون مربوطه تصمیم‌گیری کنند، خاطر نشان کرد: در این خصوص با ارائه مدارک موجود، حداقل ۲ ماه استعلام‌های مربوطه آن به طول خواهد انجامید.  کلیات واگذاری آن مورد موافقت دولت و وزارت ورزش قرار گرفته است.

۳ مجموعه ورزشی با همکاری شهرداری بازسازی می‌شود

مدیرکل ورزش وجوانان استان تهران همچنین به جلسه اخیر خود با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: این نشست در راستای همکاری در سرمایه‌گذاری، ساخت و اتمام طرح‌های ورزشی در سطح استان تهران بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

گل‌محمدی خاطر نشان کرد: در صدد هستم تا از طریق ماده ۲۷ (بازسازی با همکاری بخش خصوصی)، تجهیز ورزشگاه‌های شهید حیدرنیا، استخر خدامی و مجموعه ورزشی حجاب را توسط این نهاد شهری تکمیل کنیم. در مرحله نخست باید امکان‌سنجی و برآورد هزینه انجام تا مقدمات بازسازی آن به صورت Bolt (واگذاری همراه با اجاره و مدت‌دار) به این نهاد واگذار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین به بازسازی ورزشگاه تختی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان اعتبار برای بازسازی این مجموعه واریز شده است. بازسازی سازه مجموعه تختی هم اینک کار مطالعات و تعیین مشاور آن انجام شده و برای اجرای آن نیاز به مشخص شدن پیمانکار است.

وی یادآور شد: کاشت چمن ورزشگاه تختی هیچ مشکلی ندارد. ۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی چمن و سازه مجموعه تختی اختصاص یافته است.  

ورزشگاه تختی با بیش از ۱۰۰ هکتار وسعت، پنجمین ورزشگاه بزرگ کشور به شمار می‌رود که در شرق تهران واقع شده است.  

هشت مجموعه ورزشی تهران در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین اظهار داشت: هشت مجموعه شامل سالن شطرنج تهران، قیانوری،  خوراکیان، چند منظوره شمیران، استخر شهریار، سالن چند منظوره شهر قدس و ورزشگاه‌های ۵ هزار نفری شهریار و اسلامشهر در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.  این مجموعه‌ها با اعتبار حدود ۲۵ میلیارد تومان از طریق بخش استانی و ملی ساخته و تکمیل شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =