۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۳
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83901935
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر از کمیته امداد استان یزد

یزد- ایرنا-مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: حامیان نیکوکار یزدی طی چهار ماهه نخست امسال بیش از هشت میلیارد تومان به ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد یزد، محمد شجاعان با اشاره به سیره عملی حضرت علی(ع) در یتیم نوازی و رسیدگی به نیازمندان و مستمندان، گفت: حامیان نیکوکار یزدی طی چهار ماهه نخست امسال بیش از هشت میلیارد تومان به ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد افزود: بیش از ۴۰۰۰ نفر از ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم از حمایت نیکوکاران یزدی در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: حدود ۳۲ هزار خیر و نیکوکار در قالب حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین، مشترکین صدقات و عاملین زکات با کمیته امداد استان یزد برای رفع نیاز محرومان همکاری دارند.

شجاعان یادآور شد: طرح‌های اکرام ایتام و محسنین ازجمله طرح‌های موفق این نهاد است، مردم خداجوی استان می‌توانند یتیم و یا فرزند نیازمند (محسنین) موردنظر خود را انتخاب کرده و ماهیانه حداقل ۳۰ هزار تومان به آن‌ها کمک کنند.

وی یادآور شد: سامانه اکرام نیز ساده‌ترین روش برای حمایت و کمک به ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت این نهاد به‌صورت غیرحضوری و آنی است و نیکوکاران یزدی می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه اینترنتی ekram.emdad.ir حمایت ایتام و فرزندان نیازمند موردنظر خود را بر عهده گیرند.

 سامانه نیکوکاری (تلفن رایگان) ۰۹۶۸۸۷، کد دستوری#۰۳۵*۸۸۷۷*تلفن همراه، بخش‌های نیکوکاری نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه همچون سنا و سکه، درگاه‌های اینترنتی emdad.ir و mohsenin.ir برای سهولت در دریافت کمک‌های مردمی در نظر گرفته‌شده است.

کمک ۱۰ میلیون تومانی خیران بافقی به دانش آموزان تحت حمایت

رئیس کمیته امداد شهرستان بافق گفت: نیکوکار بافقی نسبت به تهیه کالای فرهنگی و ورزشی به ارزش ۱۰ میلیون تومان و توزیع آن بین دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد اقدام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، ابوالقاسم طلائی بابیان اینکه هم اکنون ۳۵۰ دانش آموز و هفت دانشجو از خدمات فرهنگی و حمایتی این نهاد بهره مند هستند، گفت: نیکوکار بافقی نسبت به تهیه کالای فرهنگی و ورزشی به ارزش ۱۰ میلیون تومان و توزیع آن بین دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد اقدام کرد.

وی افزود: همچنین یک خیر بافقی هفت عدد گوشی همراه و تبلت به دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه (آمادگی کنکور) و دانشجویان تحت حمایت اهدا کرد.

رئیس کمیته امداد شهرستان بافق تصریح کرد: این نهاد به منظور ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت نسبت به ایجاد تعامل و انعقاد تفاهم نامه همکاری با موسسات فرهنگی همچون تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه خواهران و برادران، کانون های وابسته به آموزش و پرورش، دارالقرآن ها، سازمان بسیج دانش آموزی و اوقاف و امورخیریه اقدام کرده است.

وی گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی در بین دانش آموزان و خانواده‌های تحت حمایت از جمله جشنواره قرآنی باران وحی در رده سنین مختلف و بهره گیری از فضای مجازی برای ارائه آموزش به مددجویان از جمله فعالیت های فرهنگی کمیته امداد بافق است.

طلائی ادامه داد: این نهاد همچنین نسبت به ثبت نام از دانش آموزان تحت حمایت در رده سنی ۷ الی ۱۹ سال در سامانه نور الهدای وابسته به آستان قدس رضوی به منظور بهره گیری از ظرفیتهای آستان قدس رضوی نیز اقدام کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =