خبرنگاران به توسعه لرستان کمک کنند

خرم‌آباد - ایرنا - پیشکسوت عرصه خبر لرستان گفت: خبرنگاران با استفاده از تجربیان پیشکسوتان عرصه خبر می توانند به رشد و توسعه لرستان کمک کنند.

محمد فیضی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در گذشته وضعیت جایگاه خبرنگاران استان بسیار بهتر از اکنون بود و با فرا رسیدن روز خبرنگار بسیاری از دستگاههای اجرایی با احترام از خبرنگاران لرستان تجلیل می کرند.

وی افزود: اما اکنون برخی از خبرنگاران برای اینکه به نشست خبری یک مسئول دعوت نشده‌اند گلایه می کنند که این رفتار موچب پایین آمدن شان و منزلت خبرنگاران می شود.

وی بیان کرد: اکنون جایگاه خبری و خبرنگاران آسیب دیده است و علت آن این است که راه را اشتباهی آمده ایم در این عرصه باید از خود گذشتگی داشته باشیم و به فکر خدمت به مردم باشیم.

وی با اشاره به اینکه ساده نویسی از اصول مهم خبری است ادامه داد: باید خبرنگاران اصول های خبری را رعایت کنند و برای ارتباط بیشتر باید با زبان ساده با مردم صحبت کرد.

وی اضافه کرد: خانه مطبوعات به عنوان به عنوان یک تشکل قوی و قدرتمند می تواند در پالایش افراد جدید الورود به فضای رسانه نقش داشته باشد.

فیضی گفت: برخی از خبرنگاران با رفتار خود شان و منزلت این قشر را در ادارات پایین آورده اند، که باید آموزش‌های لازم در عرصه خبر را فرا بگیرند.

وی معتقد است که حضور جوانان کم تجربه و مشتاق در کنار پیشکسوتان عرصه خبر موجب رشد و توسعه لرستان می شود.

پیشکسوت عرصه خبر لرستان گف: یکی از خاطرات خوب دوران فعالیت در رسانه، به دنیا آمدن نوه هایم در ۱۷ مرداد چندسال گذشته درست در روز خبرنگار بود.

فیضی بیان کرد: همچنین یکی از تلخ ترین اتفاقات، در سالیان دور انبوه سازان متخلف را نقد کردم اما یک روز آنها بر روی خودرو سواری من اسید پاشیدند و حتی یک بار هم با شمشیر در دفتر روزنامه مرا تهدید کردند.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۵۱ با خرید نشریات دنیای ورزش، کیهان و پس از کیهان بچه ها علاقه خود را به مطبوعات نشان دادم اما در سال ۱۳۵۸ مجله جدول ممتاز عکس من چاپ شد که عامل مهمی برای تشویقم در این عرصه شد اما سال‌های بعد به جدول نویسی روی آوردم.

وی گفت: در سال ۷۲ یک جدول ۳۰ در ۳۰ با ۳۰۰ واژه لری در پنج استان طرح کردم و پخش شد، همچنین توانایی طرح جدول های ابجد، لری، سودوکو، لکی، کردی و ترکی را داشتم.

فیضی بیان کرد: اولین فعالیت من در مطبوعات با نشریه شقایق صورت گرفت و پس از مدتی به نشریه حرف لر رفتم و جدول طرح می‌کردم اما در سال ۸۰ وارد روزنامه جام جم شدم.

وی افزود: رتبه اول کشور را پس از چهار سال در حوزه برپایی نمایندگی ویژه نامه در این روزنامه کسب کردم.

وی اضافه کرد: پس از مدتی در روزنامه قدس فعالیت کردم اما اکنون هفته‌نامه های محلی بانگ اساطیر و آوای لرستان را در اختیار دارم و در چندین روزنامه سراسری برای جذب آگهی فعالیت می کنم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =