خانوارهای مددجوی ایلام کالای معیشتی دریافت می‌کنند

ایلام - ایرنا - مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) ایلام گفت: سبدهای کالای معیشتی بین خانواده‌های مددجو و نیازمند این استان در مرحله دوم رزمایش ایران همدل توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد ایلام، قنبر موسی‌نژاد افزود: این طرح که در قالب رزمایش ایران همدل و کمک مومنانه صورت می‌گیرد  از روز عید غدیرخم آغاز شده است و در قالب آن از محل کمک‌های دریافتی و منابع امداد، خانوارهای مددجو و نیازمند در این استان سبد کالای معیشتی دریافت می‌کنند.

وی افزود: علاوه بر این تعداد سبد غذایی، توزیع حدود ۲۰ هزار پرس غذای گرم بنا به نیت و خواست خیرین و نیز تهیه کالاهای بهداشتی و نوشت‌افزار تحصیلی مورد نیاز دانش‌آموزان در این مدت و در قالب رزمایش  ایران همدل و کمک مومنانه با مشارکت خیرین انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های ناشی از بحران کرونا و به منظور حفظ سلامت مددجویان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام جمعیت  برنامه توزیع به صورت تدریجی و با زمان‌بندی مناسب و متناسب با شرایط و وضعیت شهرستان‌های تابعه صورت خواهد گرفت.

موسی‌نژاد با اشاره به اینکه کالای معیشتی برای همه مددجویان تهیه و مطابق برنامه زمان‌بندی توزیع خواهد شد، گفت: مددجویان از هرگونه مراجعه به دفاتر کمیته امداد خودداری کنند و توزیع سبدها با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد بر اساس جدول زمانی که از طریق دفاتر کمیته امداد و مددکاران اعلام خواهد شد، صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: اجرای این طرح با مشارکت افراد خیر و نیکوکار انجام و افراد نوعدوست می‌توانند در  راستای تامین سبدهای کالا، لوازم بهداشتی و نوشت‌افزار مشارکت کنند.

موسی‌نژاد به روش‌های مشارکت در این طرح اشاره کرد و یادآور شد: مشارکت در پویش از طریق مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، درگاه‌های مجازی و همچنین شماره گیری #۱۴* و یا واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۸۸۷۷۱۹ خواهد بود.

به گفته مدیرکل کمیته امداد ایلام، در مرحله نخست رزمایش کمک‌های مومنانه که ماه رمضان اجرا شد ۳۹ هزار بسته معیشتی بین مددجویان زیر پوشش توزیع شد.

۷۰ هزار نفر در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام زیر پوشش خدمات کمیته امداد قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =