فعالیت افزون‌بر ۴۶ هزار واحد صنفی در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۴۵ هزار و ۴۵۲ واحد صنفی دارای پروانه کسب در این استان وجود دارد که تحت پوشش ۹ واحد اتاق اصناف و ۱۶۲ اتحادیه فعالیت می‌کنند.

محمد رفیع سلطانزاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این واحدهای صنفی در بخش‌های توزیعی، تولیدی، خدماتی و فنی مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: اصناف به ‌عنوان یک بخش خصوصی فعال در اقتصاد کشور سعی دارند با توجه به شرایط موجود همگام با سیاست‌ها و برنامه‌های کشوری رسالت خود را در اجرایی کردن و تحقق اقتصاد مقاومتی انجام دهد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: علاوه‌بر واحدهای دارای پروانه کسب ۶۸ فروشگاه زنجیره‌ای، ۴۶ شعبه نمایندگی و ۳۰ سردخانه  از جمله ظرفیت‌های زیرساختی استان به شمار می‌رود که در امر توزیع کالا بویژه کالاهای اساسی فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اصناف و بازاریان نقش مهمی در تامین نیاز مردم، اشتغال‌زایی و تولید ناخالص داخلی داشته و ظرفیت بالایی برای توسعه و رونق کسب و کار در این بخش وجود دارد.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱درصد مساحت کشور) و ۱۹ شهرستان و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود و با ۲ کشور افغانستان و پاکستان حدود ۱۳۰۰ کیلومتر مرز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =