۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۶
کد خبرنگار: 2964
کد خبر: 83901818
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر از شهرستان‌های بهاباد و ابرکوه

یزد - ایرنا- رییس کمیته امداد بهاباد گفت: در ۴ ماهه سال جاری توسط کمیته امداد بهاباد ۲۴ فرصت شغلی برای مددجویان این شهرستان ایجاد شد.

حمید دهقان بهابادی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رویکرد این نهاد برای توانمند سازی جامعه هدف تحت حمایت از طریق ایجاد اشتغال پایدار گفت: برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال ، هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال وام از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های عامل پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد در ادامه با اشاره به فعالیت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت این شهرستان در ارائه تسهیلات به نیازمندان، گفت: این صندوق طی چهارماهه نخست سال جاری ۵۴ فقره وام قرض‌الحسنه به مبلغ دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال در زمینه کارگشایی به مددجویان ونیازمندان تحت حمایت این نهاد اعطاء کرد.

همچنین این نهاد مبلغ یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال وام ازطریق معرفی به بنیاد علوی به ۳۸ نفر از متقاضیاان پرداخت کرده است.

رئیس کمیته امداد از پرداخت ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال وام ازطریق معرفی به بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه بهاباد خبرداد و گفت : درراستای کمک به نیازمندان واقشار آسیب پذیر تعداد ۹۸ نفر ازطرف کمیته امداد بهاباد جهت دریافت تسهیلات به بانک مهر معرفی شدند که دراین راستا مبلغ ۴۹۰ میلیون تومان به آنها از طریق بانک مهر اعطا شده است .

وی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به افراد جویای کار تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال است که توسط بانک‌های عامل طبق مقررات پرداخت می‌شود. رئیس کمیته امداد بهاباد با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و توانمند سازی افراد زیر پوشش از اولویت های کاری این نهاد است ، خاطرنشان کرد: خیران ، نیکوکاران و صاحبان صنایع برای ایجاد اشتغال با این نهاد همکاری بیشتری داشته باشند.

وی درخصوص آموزش مجریان طرحهای خود کفائی این نهاد افزود : با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ، خدمات آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار منطقه به مددجویان در سال های گذشته ارایه شده است و این همکاری و آموزش ها همچنان ادامه دارد.

هم اکنوان ۱۰۵۰ خانوار درقالب ۲۱۵۰ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان بهاباد استفاده میکنند

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر یزد قراردارد.

***

رییس آموزش وپرورش ابرکوه با تاکید بر اینکه خبرنگاران تأثیر بسیاری در وقایع دارند ، گفت : در جاهایی که خبرنگاران حضور دارند جامعه توفیقاتی خواهد داشت.

به گزارش ایرنا ، محمد علی کریمی یکشنبه شب در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگار ایرنا  افزود: دستگاه ها اکثرا وظایف خود را انجام می دهند و اطلاع رسانی از آن زیاد مهم نیست و اتفاق خاصی نمی افتد، اما اگر خبرنگار به نواقص، کمبودها و مشکلات و چالش ها به پردازد، قطعا موفقیت و پیشرفت حاصل خواهد شد.

وی ادامه داد: امروزه در بحث جامعه مدنی ، مطبوعات به عنوان یکی از ارکان دموکراسی در کنار مشارکت مردم در فرایندهای اجتماعی، شفافیت های بخش های دولتی و پاسخگو بودن حاکمیت، مطرح است.

وی اضافه کرد: در حالی که مردم افراد را انتخاب کرده اند و دولت باید شرایطی برای تسهیل زندگی مردم فراهم کند؛ اما این مهم محقق نمی شود و بعضا دولت مانع هم می شود.

کریمی خاطر نشان کرد: زیرا ما این رکن چهارم مطالبه گری از طرف مردم را نداریم و مردم مطالبه نمی کنند تا آن مسوول هم پاسخگو باشد.

رییس آموزش وپرورش ابرکوه گفت: تا زمانی که فرآیند خبرنگاری تنها اطلاع رسانی از وقایع باشد و تحلیل خبری انجام نشود، قرار نیست توسعه و پیشرفتی در جامعه حاصل شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: در شهرستان ابرکوه در سال های اخیر بحث خبرنگاری پررنگ تر شده به طوری که صرفا اطلاع رسانی از رویدادها نیست و بلکه به حوزه تحلیلی رویدادها هم پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه زمانی که بحث مطالبه گری و خواسته های به حق مردم مطرح می شود، مسوول هم باید پاسخگو باشد ، تصریح کرد: خبرنگار باید در نگارش، دیدگاه های سیاسی را کنار گذاشته و صرفا نگاه بی طرفانه داشته باشد.

رییس آموزش وپرورش ابرکوه همچنین در این نشست از آمادگی این اداره برای برگزاری کنکور سراسری خبر داد و افزود: با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی طی روزهای ۲۹ مردادماه تا اول شهریورماه درمدت چهار روز درمحل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان ، یک هزار و ۷۷ نفر از این شهرستان به رقابت خواهند پرداخت.

کریمی با بیان اینکه آمار داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ این شهرستان نسبت به سال قبل ۱۰ درصد رشد دارد، خاطرنشان کرد: از مجموع شرکت کنندگان ۶۴۶ نفر د ختر و بقیه پسر هستند که در پنج رشته رقابت می کنند.

وی افزود: از این تعداد ۳۹۱ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی،  ۲۶۴ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۷۰ نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ۱۸۲ نفر در گروه زبان‌های خارجی و ۱۶۷ نفر در گروه هنر داوطلب شدند.

در این آیین از محمد هادی کارگر ابرقوئی خبرنگار ایرنا ، ابوالفضل کارگر خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی ، سید هاشم حسینی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، مرضیه فلاح زاده خبرنگار ایسنا  ، مهدی کارگر از پایگاه اطلاع رسانی ۱۵ دی ابرکوه و لیلا فلاح زاده از پایگاه اطلاع رسانی سرو  با اهدا لوح سپاس، تجلیل شد.

هم اکنون ۶ خبرنگار فعال در ابرکوه با خبرگزاری‌ها و رسانه‌های گروهی همکاری دارند و در این شهرستان یک نشریه محلی و ۲ پایگاه خبری فعال است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =