طرح آبرسانی به شهرستان خلخال امسال بهره‌برداری می‌شود

اردبیل - ایرنا - رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی طرح آبرسانی خلخال و تصفیه‌خانه آب شرب این شهرستان سرعت گفته و امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا ، عباس جنگی مرنی روز دوشنبه در بازدید از طرح آبرسانی خلخال افزود: امکانات و تجهیزات لازم برای انجام کارهای باقیمانده در پروژه تهیه و به محل کارگاه حمل شده است و با این روند  شاهد بهره‌برداری پروژه در سال جاری خواهیم بود.

در این بازدید، سیامک ستاری نماینده مجری طرح آبرسانی به خلخال و طرح تصفیه‌خانه آب شرب این شهر نیز با ارائه گزارشی از پیشرفت این طرح‌ها گفت: تصفیه‌خانه آب شرب شهر خلخال به روش bot  توسط کنسرسیوم ۶ شرکت با نام شرکت طرح پالایش خلخال با ظرفیت ۶ میلیون مترمکعب در سال در حال احداث و تکمیل می‌باشد.

وی با بیان اینکه تا بحال ۶۵۰ میلیارد ریال برای احداث این پروژه هزینه شده است، افزود: برای تکمیل پروژه از محل صندوق توسعه ملی به عاملیت بانک سینا مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال وام تصویب شده که تابحال ۱۴۰ میلیارد ریال آن پرداخت گردیده است.

ستاری با اشاره به پیشرفت مناسب این پروژه جهت بهره‌برداری اظهار داشت: پبشرفت فیزیکی بخش سیویل ۸۶ درصد ، پیشرفت فیزیکی تهیه و نصب تجهیزات ۸۰ درصد و پیشرفت فیزیکی کل طرح ۸۳ درصد می‌باشد و کار در تمام مراحل در حال انجام است.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =