۹ هزار راننده حرفه‌ای جاده‌ای در زنجان فعالیت می‌کنند

زنجان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: ۹ هزار راننده حرفه‌ای حمل‌ونقل کالا و مسافر در این استان فعال هستند که ۲ هزار راننده مربوط به بخش مسافر و هفت هزار راننده مربوط به حمل‌ونقل کالا است.

عبدالحسین علی‌اکبری شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، مجموع شرکت‌های حمل‌ونقل برون‌شهری را ۱۲۰ شرکت خواند و اظهار داشت: ۸۰ شرکت مربوط به حمل‌ونقل کالا و ۴۰ شرکت نیز مربوط به حمل مسافر بوده و تعداد معدودی از بین هرکدام از این شرکت‌ها بین‌المللی هستند.
وی با اشاره به فعالیت پنج هزار وسیله نقلیه عمومی درسطح استان زنجان خاطرنشان کرد: ۸۹۰ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و سواری و بیش از چهار هزار دستگاه نیز انواع ناوگان حمل‌ونقل کالا است.
علی‌اکبری با بیان اینکه سال گذشته در مجموع ۷.۷ میلیون تُن بار در سطح استان جابه‌جا شده است، افزود: خاک معدنی و سیمان به ترتیب با ۱.۳ و ۱.۲۵ میلیون تُن به ترتیب بیشترین میزان حمل بار بودند همچنین در سال گذشته ۱.۴ میلیون مسافر برون‌شهری جابه‌جا شده است.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه کرایه اتوبوس‌های مسافری همه‌ساله در اواخر اسفند به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته و بعد از تعطیلات نوروزی به حالت قبلی بازمی‌گشت، گفت: این کار در اسفند ۹۸ انجام و در فروردین ۹۹ به حالت قبلی برگشت اما پروتکل‌های بهداشتی برای فاصله‌گذاری فیزیکی و کاهش شمار مسافران سبب شد تا دوباره از ابتدای اردیبهشت‌ماه قیمت‌ها افزایش یابد.
وی افزود: در بخش کالا نیز با توجه به آثار تورمی، افزایش کرایه‌ها از اوایل سال در سطح کشور آغاز و در خردادماه، افزایش قیمت بر پایه تُن- کیلومتر به میزان ۳۰ درصد به صورت ملی ابلاغ شد.
علی‌اکبری اظهار داشت: در هزینه‌های جاری ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای شاهد افزایش قیمت در اقلام اساسی از جمله قطعات و لوازم یدکی، دستمزدها و لاستیک هستیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز گفت: بر اساس جمعبندی از سطح بازار، مهمترین مشکل در حوزه لوازم یدکی، عدم ارائه فاکتور رسمی از فروشندگان تهران است.
ناصر فغفوری افزود: خریدهای نقدی از سوی رانندگان و عدم فروش محصولات ساخت داخل نیز مشکلات بعدی هستند.
وی اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌هایی که در سطح بازار اتفاق افتاده حتی تولیدکنندگان داخلی نیز به دلیل افزایش روزافزون قیمت‌ها از فروش کالاها خودداری می‌کنند که باعث ایجاد مشکل در حوزه لوازم یدکی می‌شود.
فغفوری گفت: مشکل خاصی در فروش لاستیک نیست و مشکل ایجاد شده به دلیل تغییر ارز تخصیصی از دولتی به نیمایی است زیرا محدودیت در منابع مالی ارزی سبب شده تا تخصیص ارز به واردات لاستیک خودرو، جزو اولویت‌ها نباشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: حتی برای تولید پارچه استخوان‌بندی لاستیک خودرو که بیش از ۸۰ درصد در استان و در شرکت نخ تایر تولید می‌شود، ارز ۴۲۰۰ تومانی از ابتدای فروردین‌ماه سال جاری نمی‌توانیم بدهیم و تمام کالاها را با ارز نیمایی یا ارز حاصل از صادرات وارد می‌کنند.
وی اظهار داشت: دستورالعملی برای خرید و فروش لاستیک، ابلاغ شده که طبق آن واردکنندگان و تولیدکنندگان باید در سامانه جامع تجارت ثبت‌نام کرده و عامل ضمن خرید از سامانه، سند را از فروش عمده به خرده تبدیل کند.
فغفوری خاطرنشان کرد: با این اقدام، قیمت لاستیک یکسان شده و دیگر لاستیک به قیمت دولتی و آزاد نخواهد بود و همچنین توزیع خارج از سامانه نیز توسط دستگاه‌های مربوطه نظارت و کنترل می‌شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان نیز گفت: اتوبوس‌های مسافری، حق حمل‌ونقل بار ندارند.
مرتضی ممیزی افزود: برخی از شرکت‌های مسافری، اقدام به ایجاد دفتر باربری کرده‌اند که باید جلوی آن گرفته شود.
وی اظهار داشت: این اقدام در زنجان نه ولی در برخی استان‌ها فرصت و وسیله‌ای برای حمل کالای قاچاق شده است.
به گزارش ایرنا، در این جلسه، نمایندگان انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنفی به بیان نظرات و مشکلات بخش خود پرداختند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =