استاندار قزوین: ایرنا حرفه‌ای‌ترین خبرگزاری کشور است

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: ایرنا حرفه‌ای‌ترین خبرگزاری کشور و مورد وثوق مردم است و اخبار آن، محل توجه و رجوع اقشار مختلف جامعه بوده و مورد اعتماد همه گروه‌ها قرار دارد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز قزوین به مناسبت روز خبرنگار، افزود: خبرگزاری ایرنا به دولت تعلق دارد ولی همواره با نگاه منافع ملی کار کرده است و دارای نقد منصفانه بوده و حتی به دولت هم نقد کرده است.

وی افزود: این خبرگزاری به عنوان حرفه‌ای‌ترین خبرگزاری کشور مورد وثوق و اعتماد مردم است و این میزان از اعتماد برای خبرگزاری جای افتخار دارد.

استاندار قزوین اضافه کرد: خبرگزاری ایرنا در عین اینکه به دولت وابسته است ولی سعی کرده نقش حرفه‌ای و ملی خود را ایفا کند و به همین جهت، نقش خبرگزاری در نظام اطلاع رسانی از سایر رسانه‌ها متمایز می‌شود.

جمالی پور گفت: در این خبرگزاری، همه نوع آدم با هر نگرشی وجود دارد و انتقاد آنها علمی و ناشی از دانش حرفه‌ای و وضعیت جامعه است و همین موضوع به ایرنا کمک کرده که جایگاه ویژه‌ای در نظام اطلاع رسانی داشته باشد.

وی افزود: اگر یک خبرگزاری، واقعیت‌ها را منتشر کند مردم و دولت به آن اعتماد می‌کنند ولی اگر مجیزگو یا تخریب گر باشد اعتماد مردم را از دست داده و پایگاه آن آسیب می‌بیند.

استاندار قزوین اضافه کرد: ایرنا سعی کرده، کار حرفه‌ای و رسانه‌ای انجام دهد و این باعث شده مردم به آن اعتماد کنند.

جمالی پور گفت: من بارها تاکید کرده‌ام، ضرورتی ندارد در بیان مسایل غلو شود اما انتشار اخبار غیرواقعی به حیثیت خبرگزاری و جایگاه رسانه آسیب می‌زند و اعتماد مردم را سلب می‌کند.

وی گفت: اخبار خبرگزاری در عین نقد منصفانه باید به مردم نیز امید بدهد و واقعیت‌های جامعه را به مردم گزارش کند.

جمالی پور افزود: در رسانه دو عنصر امانتداری و اخلاق خیلی مهم است و اگر رسانه‌ای می‌خواهد حرفه‌ای عمل کند باید به این ۲ عنصر پایبند باشد.

وی گفت: خبرگزاری ایرنا این دوعنصر را رعایت کرده و به جایگاه و پایگاه اعتماد عمومی در جامعه دست یافته است.

استاندار قزوین افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در راستای تبیین عملکرد و دستاوردهای دولت باید عملکرد مقایسه‌ای دولت تدبیر و امید را نسبت به دوره‌های قبل تهیه کرده و در اختیار این رسانه قرار دهند تا افکار عمومی از اقدامات صورت گرفته در دولت اطلاع یابند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =