عمده مشکلات کارخانه سیمان خرم آباد مربوط به مسایل حقوقی است

خرم‌آباد - ایرنا -- استاندار لرستان گفت: عمده مشکلات کارخانه سیمان خرم آباد مربوط به مسایل حقوقی و اختلاف میان سهامداران و بانک عامل است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا سیدموسی خادمی در جلسسه پرسش و پاسخ به صورت زنده و از طریق اینستاگرام افزود:  پروژه کارخانه سیمان بیش از ۲۰ سال شروع و به دلیل مشکلاتی متوقف شده که عمده اختلافات آن مربوط به مشکلات بین سهامداران و بانک عامل و مسائل حقوقی است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات ارزی و ریالی تبدیل به تجهیزات و ساخت و ساز شده است، افزود: با حل مشکلات حقوقی توسط قوه قضائیه و مسائل مربوط به محیط زیست این پروژه عملی شود.

استاندار لرستان همچنین در خصوص آخرین تصمیمات برای آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد نیز گفت: این مهم دستور مراجع قانونی و ذیصلاح را دارد و طبق آخرین هماهنگی‌های انجام شده با وزارت دفاع  و پشتیبانی نیروهای مسلح، سپاه و گردشگری مبلغ ۶۸ میلیارد تومان در اختیار این مجموعه قرار داده شده تا نسبت به خرید زمین و ساخت آن اقدام کنند.

خادمی ادامه داد: در این راستا کار ساخت پادگان در فضائی خارج از شهر با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد انجام شده و با توجه به اینکه بخشی از این مبلغ به صورت اوراق مشارکت تهیه شده و تاریخ نقد شدن آن مهر ماه ۹۹ است پس از معرفی پیمانکار و شخص ثالث مابقی مبلغ به حساب سپاه کشور واریز خواهد شد تا بتوانند کار را ادامه دهند .

وی در مورد سوالی در خصوص عدم جذب اعتبارات سیل ۹۸  اظهار داشت: تمام منابع مربوط به سیل، جذب شده اما همچنان در زمینه اعتبارات مربوط به زیر ساخت‌ها ، کمبود منابع داریم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات مربوط به کمک‌های بلاعوض که لزوما باید در سامانه ثبت نام می‌شد افزود: پس از پرداخت کامل به متقاضیان واجد الشرایط، به عنوان یک پول جاری که در حال برگشت بود با مجوز دکتر نوبخت رییس سازمام برنامه و بودجه کشور به اعتبارات عمرانی تبدیل شده و در حوزه عمران شهری قرار گرفت.

خادمی ادامه داد: هرچه دولت به عنوان اعتبارات سیل مصوب کرده، به استان پرداخت شده اما بین نیاز استان و اعتبارات تخصیص یافته فاصله وجود دارد و به این منظور در جلسه ویدئو کنفرانس رئیس جمهور بخشی از مشکلات مطرح شد که دکترروحانی قول مساعد داد  پس از ارائه گزارش تکمیلی؛ بخشی از اعتبارات مربوط به خسارت‌های زیرساختی استان تامین شود.

وی همچنین در خصوص پرداخت مطالبات خبرنگاران از دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد: پرداخت مطالبات خبرنگاران نیازی به دستور ندارد و چنانچه اداره ای نسبت به این موضوع امتناع کرد  اصحاب رسانه باید از طریق روابط عمومی استانداری لرستان پیگیری کنند.

گفتنی است هفته گذشته خبرگزاری جمهوری اسلامی در گزارشی نسبت به طرح و پیگیری مشکلات ۴۶ هزار سهامدار کارخانه سیمان خرم آباد در لینک https://www.irna.ir/news/۸۳۸۹۲۱۰۸/ اقدام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha