سرمربی تیم فوتبال شهرداری آستارا: صعود به لیگ دسته یک حمایت مسئولان را می‌طلبد

آستارا - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال شهرداری آستارا گفت: بودجه این تیم در لیگ دسته دوم، ۲۰ میلیارد ریال و در مقایسه با دیگر تیم‌ها پایین است و نماینده و مسئولان این شهرستان برای صعود تیم به دسته یک، از طریق تامین اعتبار حمایت کنند.

حسن اشجاری روز یکشنبه در نشست خبری در دفتر هیات فوتبال آستارا اظهار کرد: در آستانه صعود تاریخی تیم فوتبال شهرداری آستارا به لیگ دسته یک کشور هستیم و این تیم با ۴۲ گل‌ زده، بهترین خط حمله لیگ دسته ۲ کشور را دارد و در ۲ بازی باقی ‌مانده برای کسب هر ۶ امتیاز تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: بیشتر بازیکنان این تیم، غیربومی هستند و مسئولان ورزش این شهرستان، به تقویت بازیکنان بومی توجه داشته باشند.

مدیرعامل باشگاه فوتبال شهرداری آستارا هم گفت: ۲ ماه حقوق بازیکنان پرداخت نشده و به این موضوع اعتراض نکرده‌ اند و امیدواریم با مساعدت شهرداری، هیأت‌ مدیره و شورای شهر، این مشکل در آستانه صعود تیم به لیگ دسته یک برطرف شود.

آرش بابلیان اظهار کرد: ۲ تیم فوتبال از آستارا در لیگ های کشوری رقابت می کنند و امیدواریم روشنایی، جایگاه تماشاگران و فنس اطراف میدان چمن این شهرستان برای تمرینات و مسابقات آینده آماده شود.

رئیس هیات مدیره باشگاه فوتبال شهرداری نیز گفت: هزینه لیگ دسته یک کشور از لیگ ۲ بیشتر است و در صورت صعود به لیگ دسته یک، برای انعقاد قرارداد با حامیان مالی این تیم برنامه ریزی خواهیم کرد.

علی کارگر ادامه داد: امسال قرار بود چند بازی تیم فوتبال شهرداری آستارا در لیگ دسته ۲ کشور به صورت زنده از صدا و سیمای مرکز گیلان پخش شود اما به دلیل نبود منابع مالی تحقق نیافت.

مسابقات لیگ دسته دوم کشور از ۲۹ تیر ماه برای پیشگیری از شیوع کرونا بدون تماشاگر و با شرکت ۲۸ تیم در ۲ گروه ۱۴ تیمی آغاز شده و آستارا برای نخستین بار در رقابت های قبلی این لیگ ۱۳ برد، چهار باخت و هفت مساوی کسب کرده و با ۴۶  امتیاز در رده سوم گروه خود قرار گرفته است.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی فعالیت های ورزشی شده است و برخی برنامه ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در فضای باز اجرا می شود.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در این شهرستان ساماندهی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =