بیش از ۹ هزار بازرسی پیرامون رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کرمان انجام شد

کرمان- ایرنا- مدیرکل بازرسی استانداری کرمان گفت: طی هفته گذشته ۹ هزار و ۴۴۳ مورد بازرسی توسط گروه‌های 22گانه ستاد پیشگیری از کرونا از صنوف این استان انجام شده است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا نویدی روز یکشنبه در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: از مجموع بازرسی های انجام شده در یک هفته اخیر، ۲ هزار و ۷۴۷ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کرمان و یک هزار و ۹۱۳ مربوط به سازمان صمت است.
وی بیان کرد: در راستای بازرسی های انجام شده  ۲ هزار و ۶۶۴ مورد تذکر شفاهی و ۱۷۹ مورد تذکر کتبی به واحده داده شده و ۲۳۲ مورد نیز تعطیلی داشته‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت:  براساس نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیاز روزانه استان ۴۰۰ هزار عدد ماسک اعلام شده است، لذا پیگیری‌های لازم برای افزایش میزان تولید استان انجام شده است.
مهدی حسینی‌نژاد بیان کرد: یک واحد تولیدی در کرمان اقدام به خریداری دستگاه تولید ماسک کرده‌ و دو واحد هم در زرند و رفسنجان افزایش ظرفیت دادند و با فراهم شدن این زیرساخت‌ها طی سه هفته آینده به نیاز ۴۰۰ هزار ماسک خواهیم رسید.
وی گفت: با ترخیص دستگاه تولید ماسک تا دو هفته آینده وارد خط تولید می‌شود و در ابتدای کار ۷۰ هزار عدد در روز را تولید خواهد داشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تامین پارچه مورد نیاز ماسک را یکی از مشکلات بزرگ کنونی در کشور برشمرد و افزود: این واحد تولیدی در کرمان این امکان را دارد که پارچه مورد نیاز را با پشتیبانی سریع وارد کند که سایر تولیدی ها هم بتوانند از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: این واحد همچنین ظرفیت تولید روزانه ۱۵ هزار عدد ماده ضدعفونی ۲۰۰ سی‌سی را دارد، اما به دلیل عدم ورود داروخانه‌ها در خرید آن، در حال حاضر سه هزار عدد تولید می‌کنند.
فرماندار کوهبنان نیز به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد کرونا در این شهرستان پرداخت و گفت: بازرسان نسبت به تعطیلی مراسم در خانه‌ها اقدام کرده‌اند، بانک‌ها، بیمه‌ها، و مطب‌ها در حال کنترل هستند و مکان‌های پرتردد و دستگاه‌های عابر بانک ضدعفونی می‌شوند.

حسین سالاری ادامه داد: با همکاری اصناف مشکلی در زمینه تامین ماسک در شهرستان کوهبنان نداشتیم و با کمک بخش خصوصی پارچه مورد نیاز نیز خریداری و تولید صورت گرفت، افرادی که تمکن مالی نداشتن هم عمدتا ماسک در اختیارشان گذاشته شد.
وی با بیان اینکه بازرسی‌ها مستمر در حال انجام است، بیان کرد: ۷۸ مورد بازدید از معادن شهرستان، ۱۰۴ مورد بازرسی توسط شبکه بهداشت از نقاط مختلف، ۸۰ مورد گشت مشترک صورت گرفته و یک مورد پلمب واحد داشته‌ایم.
فرماندار کوهبنان افزود: مجموع آمار مبتلایان در شهرستان کوهبنان از ۸۷ مورد تست انجام شده ۳۵ نفر بوده است که ۲۸ نفر بهبود یافتند و پنج مورد در قرنطینه خانگی و یک مورد هم بستری داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =