نظارت و اعمال محدودیت برای پیشگیری از کرونا در یزد ضروری است

یزد- ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طرح افزایش بر فعالیت مراکز عمومی و اعمال محدویت‌های بیشتر در برگزاری مراسم‌های مختلف در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این استان ضروری و نیازمند همکاری مردم است.

دکتر ابراهیم سلمانی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم‌های نظارتی با همکاری سازمان‌های مختلف عضو ستاد پیشگیری از کرونا، نظارت و سرکشی بر مراکز مختلف را روزهای اخیز افزایش داده اند.

وی ادامه داد: برای موفقیت در پیشگیری و کنترل کرونا باید همه مردم و مراکز مختلف دقیقا به مقررات ستاد استانی و توصیه‌های مسوولان اجرایی و درمانی به جد پایبند باشند که راه برون‌رفت از مشکلات در گرو همکاری همگانی است .

به گفته سلمانی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تاکنون برای اطلاع‌رسانی در خصوص راه‌های پیشگیری و اهمیت همکاری و رعایت مقررات کارهای فرهنگی مختلفی با همکاری  رسانه‌های گروهی انجام داده است .

وی اظهار کرد: رعایت دقیق نکات بهداشتی، خودداری از سفرهای غیرضروری، رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و شست و شوی مرتب دست‌ها در پیشگیری از بیماری موثر است .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هم‌اکنون شرایط بهداشتی از لحاظ شیوع کرونا در شهرستان های یزد، بافق، میبد، ابرکوه، خاتم و مهریز قرمز است .

سلمانی خاطرنشان کرد:  همچنین شرایط شیوع ویروس کرونا در شهرستان بهاباد، زرد است و در شهرستان های اشکذر، اردکان و تفت نیز در وضعیت نارنجی قرار دارد .

وی یادآور شد: همکاری مردم، عمل به نکات بهداشتی و توصیه‌های پزشکی راه اصلی برون‌رفت از مشکلات بیماری کروناست.

۸۷ درصد از یک میلیون و  ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد در ۲۴ شهر در ۱۰ شهرستان یادشده زندگی می کنند

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه اعلام کرد که  از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار این افراد به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۹ مرداد ۱۳۹۹  و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۹۶۱ نفر بستری شدند.

معاون وزیر بهداشت گفت:  تاکنون ۲۸۴ هزار و ۳۷۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و چهار هزار و ۲۲ نفر هم تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۸ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه همچنان ۲۶ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند، افزود: مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =