۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۰
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83901551
۱ نفر

برچسب‌ها

از بین رفتن طبیعت بکر گیلان سوژه یک فیلم کوتاه

تهران- ایرنا- یک کارگردان و مستندساز از تولید فیلم کوتاه «گیلان، عروس غمگین من» با موضوع از بین رفتن طبیعت بکر گیلان خبر داد.

امیرعلی مهاجری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، درباره تولید فیلم کوتاه گیلان، عروس غمگین من، گفت: بخشی از این این فیلم کوتاه تجربی در اوایل پاییز سال ۹۸ در استان گیلان جلوی دوربین رفت و به دلیل شیوع ویروس کرونا ادامه فیلمبرداری آن در ابتدای تابستان سال ۹۹ تکمیل شود.

وی افزود: در این فیلم کوتاه به موضوع از بین رفتن طبیعت بکر گیلان و اثرات مخربی که در پی صنعتی شدن و بی ملاحظگی توریست‌ها و ساکنین استان بر سر طبیعت و حیوانات آمده می پردازد.

این کارگردان سینما ادامه داد: فیلمبرداری این فیلم کوتاه در ۸ شهر و روستای استان گیلان صورت گرفته است. این فیلم هم اکنون در مراحل پساتولید بسر می‌برد و برای صداگذاری و موسیقی این اثر امیرعلی مهاجری با سینا کووایی همکاری می کند.

مهاجری افزود: فیلم کوتاه گیلان، عروس غمگین من تاثیر گرفته از موسیقی گیلکی اثر استاد فریدون پوررضا ساختم. راستش خودم در تهران به دنیا آمدم ولی خانواده و اجداد مادریم گیلکی هستند. از بچگی به دلیل رفت و آمدهای مکرر عاشق گیلان و مردم و فرهنگ این استان شدم و هموارهدوست داشتم در این حوزه فعالیتی کنم یا کاری بسازم.

این کارگردان سینما افزود: طی رفت و آمد این سال‌ها موضوعات که بسیار اذیتم می کرد از بین رفتن جنگل ها و طبیعت بکر گیلان بود و همچنین مشاهده ساخت و سازهای بی رویه ای که چهره و زیست بوم گیلان رو تغییر داده که واقعا ناراحت و نگران کننده است.

وی ادامه داد: البته میدانم که این موضوع صرفا مختص گیلان نیست و بقیه استان ها و شهرهای سرزمین‌مان درگیر این موضوع هستند، ولی خب من گیلان رو انتخاب کردم چون خودم به چشم دیدم و اطلاع جزیی تری در این زمینه دارم.

مهاجری خاطرنشان کرد: همانور که از اساتیدم در این مسیر آموخته ام مهم ترین موضوع برای یک فیلمساز زیستن و با لمس کردن یک معضل است برای همین اگر برای استان یا شهر دیگری فیلمی تولید می کردم شاید روح فیلم شکل نمی گرفت. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =