رییس سازمان انرژی اتمی در کمیسیون انرژی حضور یافت

تهران- ایرنا- علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی امروز با حضور در کمیسیون انرژی مجلس به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

«هادی بیگی‌نژاد» روز یکشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون انرژی گفت: در نشست‌های قبلی کمیسیون انرژی، وزیران نیرو و نفت حضور یافتند و جلسه امروز کمیسیون هم با حضور رییس سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

وی ادامه داد: آقای صالحی در این جلسه علاوه بر ارائه گزارشی درباره برجام و تاثیر آن بر انرژی هسته ای، به سوالات برخی اعضای کمیسیون انرژی پاسخ داد.

نماینده مردم ملایر در مجلس تصریح کرد: رییس سازمان انرژی اتمی امروز گفت طبق فرموده رهبری اصل مساله هسته باقی در برجام  باقی ماند و قدرت‌ هسته ای خود را از دست نداده ایم. آقای صالحی به این موضوع هم اشاره کرد که قدرت هسته ای که بتواند کشور را در زمینه هسته ای جلو ببرد، داریم و دستاوردهای خوبی در این زمینه به دست آورده ایم.

بیگی‌نژاد در این باره که آیا رییس سازمان انرژی اتمی گزارشی از حادثه انفجار نیروگاه نطنز ارائه کرده یا نه، گفت:‌ آقای صالحی اعلام کرد که هنوز کارهای کارشناسی در حال انجام است و پایان نیافته است.

وی با اشاره به اینکه دشمن در این قضیه به دنبال ضربه زدن به کشور است، اضافه کرد: طبق گفته رییس سازمان انرژی اتمی این سازمان هنوز به جمع بندی مشخصی در این حادثه نرسیده است.

دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس یازدهم شورای اسلامی با بیان اینکه پرسش‌های نمایندگان عمدتا روی محور برجام و خسارت‌های ناشی از آن بود، اظهارکرد: رییس سازمان انرژی اتمی به سوالات فنی پاسخ داد و بحث غیرفنی و سیاسی خارج از حیطه وظیفه ایشان است.

بیگی‌نژاد خاطرنشان کرد:‌ برخی اعضای کمیسیون انرژی از پاسخ رییس سازمان انرژی اتمی درباره خسارت‌های برجام قانع نشدند اما با این وجود دعوت مجدد از ایشان فعلا در دستور کار کمیسیون قرار ندارد.

عضو هیات ر ییسه کمیسیون انرژی مجلس از دعوت رییس سازمان انرژی اتمی از نمایندگان برای بازدید از مراکز هسته‌ای خبر داد و گفت: آقای صالحی از اعضای کمیسیون انرژی دعوت کرد تا از پیشرفت‌های هسته ای بازدید کنند. نمایندگان هم از این پیشرفت‌ها بازدید خواهند داشت.

 به گفته نماینده ملایر در مجلس اعضای کمیسیون نه تنها از مراکز هسته ای، از صنایع نفت و گاز هم بازدید خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =