۱۱۰ میلیارد ریال برای جابجایی جاده جایگزین سقز به مریوان اختصاص یافت

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه بدلیل تطویل باند فرودگاه این شهر، سه کیلومتر جاده فعلی سقز - مریوان به محل دیگری جابجا شده است، گفت: ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث این جاده جایگزین اختصاص یافته است.

کامیل کریمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرودگاه سقز پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و در بازدید مسوولان استانی از این طرح بزرگ و تزریق اعتبار لازم، مشکل مالی ندارد و پیمانکاران با تمام توان مشغول فعالیت هستند.

وی یادآور شد: فرودگاه سقز در سال ۹۵ به عنوان یک پروژه خاتمه یافته خارج از دستور قرار گرفته بود که به همت استاندار کردستان و مسوولان وقت، دوبار به طرح اعتبار تزریق شد.

کریمیان اضافه کرد: هفته گذشته رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در بازدید از پروژه های شهرستان، اعتبار قابل توجهی برای سقز اختصاص داد که ۱۱۰ میلیارد ریال آن برای این جاده سه کیلومتری جایگزین است.

فرماندار ویژه سقز اظهار داشت: عزم مصمم دولت برای بهره برداری از فرودگاه سقز تا سال ۱۴۰۰ است و هر هفته جلسات ویژه با حضور و پیگیری استاندار کردستان و دیگر مسوولان برگزار می‌شود.

عملیات اجرایی فرودگاه سقز در سال ۱۳۸۴ و با استفاده از اعتبارات توسعه و توازن منطقه‌ای در ضلع جنوب شرقی شهر سقز، ابتدای جاده مریوان در زمینی به وسعت ۱۷۰ هکتار آغاز شد.

ترمینال فرودگاه، ساختمان‌های جانبی و توسعه عوامل پروازی، محوطه سازی، جابجایی حدود ۳ کیلومتر جاده سقز - مریوان، جابجایی دکل‌های برق فشار قوی، جابجایی خط فیبر نوری، رفع معارضان و تامین زیرساخت های از مواردی است که در این طرح مهم ارزیابی شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =