۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83901542
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عون: هر کسی در انفجار بیروت دست داشته باشد مجازات خواهد شد

تهران-ایرنا- میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان روز یکشنبه در کنفرانس بین‌المللی کمک به لبنان که به ابتکار پاریس به صورت مجازی برگزار شد تاکید کرد: در صورتی که دست‌داشتن هر کسی در انفجار بیروت طبق تحقیقات اثبات شود،‌ مجازات خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره،‌ عون در کنفرانس مجازی پاریس گفت: آنچه برای لبنان پیش آمد در بحبوحه بحران‌های مختلف به وقوع پیوست و همین مسئله باعث شده کشور قدرت مقابله با تبعات و عواقب آن را نداشته باشد. 

وی افزود: تحقیقات درخصوص انفجار بیروت در حال انجام است و دست داشتن هر کسی در این تحقیقات مشخص شود مجازات خواهد شد.

عون ادامه داد: نیازها و احتیاجات بسیار گسترده است و باید قبل از فرا رسیدن زمستان تامین شود چرا که مشکلات افراد بی‌خانمان در این فصل بیشتر خواهد شد.

رئیس جمهوری لبنان تصریح کرد: تاکید می‌کنم اداره صندوق کمک‌ها به لبنان که قرار است تاسیس شود، نشات گرفته از همین کنفرانس است.

عون گفت: من به مردم تعهد دادم که عدالت را محقق کنم تا با این کار کمی داغداران آرامش پیدا کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: متعهد شدم که کسی بالاتر از قانون قرار نگیرد و هر کسی که طبق تحقیقات معلوم شود در این انفجار دست داشته،‌ مجازات شود.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، عون در نشست مجازی پاریس گفت: من متعهد شده‌ام که با فساد مبارزه و اصلاحات را آغاز کنم. با وجود همه موانع، اقدامات مشخصی آغاز شده که در راس آن تحقیقات مالی درباره همه نهادها و موسسات قرار دارد.

وی تاکید کرد: این نخستین ‌باری نیست که بیروت در آن ویران می‌شود، اما هربار بیروت از زیر آوارها به پاخواسته و ایستاده و امروز من ایمان دارم که بیروت ما مانند قبل به کمک شما و با عزم مردم و همه لبنانی،‌ سرپا خواهد ایستاد.

کنفرانس امروز پاریس بصورت مجازی با حضور نمایندگانی از سازمان ملل و برخی کشورها برای بررسی رویدادها و اتفاقات اخیر بیروت و شرایط جاری در لبنان در حال برگزاری است.

عصر سه‌شنبه گذشته در پی آتش سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زاد در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد. بر اثر آن، تاکنون ۱۵۸ نفر کشته و بالغ بر شش هزار نفر زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =