استقبال پاکستان از تصمیمات لویه جرگه در افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان روز یکشنبه با استقبال از تصمیم نشست لویه جرگه مشورتی در افغانستان مبنی بر آزادی ۴۰۰ طالبان ابراز امیدواری کرد که با این تحول مسیر آغاز مذاکرات بین الافغانی هموار شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از بیانیه امروز وزارت امور خارجه پاکستان، اسلام‌آباد امیدوار است که با اجرای تصمیمات لویه جرگه مشورتی و با توجه به مفاد پیمان صلح دوحه، هرچه زودتر مقدمات شروع مذاکرات میان تمامی گروه‌های داخلی افغانستان فراهم شود.

در این بیانیه آمده است: پاکستان بارها تاکید کرده است که افغانستان باید از این فرصت تاریخی استفاده کند و با همکاری سازنده از طریق گفت‌وگوهای داخلی برای تامین امنیت جامع و راهکارهای سیاسی فراگیر تلاش کند.

وزارت امور خارجه پاکستان با تاکید بر تعهد این کشور برای حمایت مداوم از افغانستان امن، دمکراتیک، مرفه و مستقل از جامعه جهانی خواست تا به نقش آفرینی برای موفقیت مذاکرات داخلی افغانستان پایبند باشد.

لویه جرگه مشورتی افغانستان در سومین روز کاری خود در قطعنامه‌ای از رئیس جمهوری خواست که ۴۰۰ زندانی طالبان را برای تأمین صلح آزاد کند.

رییس جمهوری افغانستان پس از تصمیم لویه جرگه مشورتی گفت که فرمان آزادی این زندانیان را امضا می کند.

سه هزار و ۴۰۰ نفر از  ۳۴ استان افغانستان با شرکت در لویه جرگه مشورتی در خصوص آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان برای دستیابی به صلح گفت وگو کردند.

لویه جرگه مشورتی امروز با صدور قطعنامه پایانی به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =