رییس دادگستری قزوین: ایرنا منبع و منشا خبر برای سایر خبرگزاری‌ها است

قزوین – ایرنا- رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: ایرنا مادر خبرگزاری‌های کشور است و منبع و منشا خبری دیگر رسانه‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز قزوین به مناسبت روز خبرنگار، افزود: هرموقع مردم در مورد خبری دچار شبهه و تردید شده باشند به این خبرگزاری مراجعه می‌کنند تا صحت و سقم آن رویداد را مورد بررسی قرار دهند.

وی اضافه کرد: در جلب اعتماد عمومی سابقه، فعالیت، توان و وابستگی یک رسانه به نظام و دولت بسیار مهم است که همه این مولفه‌ها در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) وجود دارد.

این مسوول گفت: همچنین لازمه جلب اعتماد عمومی، حضور به موقع یک رسانه در همه رویدادهای خبری و عقب نماندن از وقایع بوده و اتقان و شفافیت در رویدادهای خبری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

قدرتی افزود: خبر، خبرنگار و خبرگزاری یک قوه فراتر از قوه‌ها است و می‌تواند اقشار مختلف یک جامعه را مدیریت کرده و از اسلحه و جنگ نظامی اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی گفت: در عرصه بین المللی نیز به همین شکل است و هر کشوری که برد خبری بیشتر و متقن‌تری داشته باشد از تاثیرگذاری بیشتری بر افکار عمومی جهان برخوردار خواهد بود.

رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه باید تهیه خبر هنرمندانه و جذاب باشد تا در جلب اعتماد عمومی موثر واقع شود، افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی باید با اولویت بندی مسایل و موضوعات جامعه و با حضور به موقع در رویدادها و تهیه هنرمندانه اخبار برای حل مشکلات جامعه تلاش کند.

قدرتی افزود:رسانه‌ها و خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و باید با نقد کاستی‌ها و نواقص جامعه برای جلوگیری از تضییع حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: در این راستا دستگاه قضا از خبرنگاران و خبرگزاری‌هایی که بر مبنای قانون حرکت می‌کنند حمایت می‌نماید چون رسانه‌ها مدافعان عرصه دفاع از حقوق بیت المال و عامه مردم هستند.

قدرتی گفت:خبرنگاری به نوعی جهاد در عرصه اطلاع رسانی بوده و آثار آن از جنگ نظامی موثرتر است و باید همه دست به دست هم دهیم تا جلوی تضییع حقوق مردم گرفته شود.

در ادامه این مراسم از زحمات علی حیدری و هادی درزی رامندی رییس و خبرنگار ایرنا مرکز قزوین در پوشش اخبار دادگستری استان با اهدای لوح تقدیر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =