کژدم صهیونیسم در حلقه آتش

تهران-ایرنا- اسراییل این روزها مانند کژدمی است که گرفتار حلقه بزرگی از آتش شده است و برای بقای خود و نجات از شعله‌های مرگبار این آتش تلاش می‌کند همه را نیش بزند.

اسراییل وارد دوران جدیدی از ریسک برای بقا شده است. در این دوره جدید یا در برخی خرابکاری‌ها علیه مردم خاورمیانه خصوصا جبهه مقاومت نقش دارد و یا در بسیاری از حوادث که ممکن است طبیعی باشند تلاش می‌کند خود را موثر و نقش‌آفرین جلوه دهد؛ به عبارت دیگر هر جا انفجاری رخ می‌دهد اسرائیل به گونه‌ای وانمود می‌کند که بازیگر و سناریست اصلی حادثه است.

به عنوان مثال بعد از حادثه نطنز گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره این حادثه، دخالت اسرائیل در این حادثه را تایید نکرد اما گفت "ما کارهایی می‌کنیم که بهتر است ناگفته بماند!

وی با این پاسخ به دنبال یک قدرت نمایی پنهان بود که ذهن مخاطب را از تاثیرگذاری اسرائیل خالی نکند در حالی که هنوز جزییات حادثه و اصلی‌ترین سناریوی این حادثه مطرح نشده است. اسرائیل این روزها بیش از گذشته تلاش می‌کند به شکل علنی همسایگان فلسطین اشغالی را مورد تعرض قرار دهد.

حملات گاه و بیگاه به سوریه در زمره این تحرکات است. واکنش نایب رییس سابق کنست اسراییل به انفجار بیروت نیز که حکایت از نگاه رهبران و صاحب منصبان رسمی اسراییل دارد نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها قاعده بازی برای بقا از دستشان خارج شده است. وی در توییتر نوشت: "انفجار بیروت از روزهای بزرگه مثل روز عید کیپور! " این واکنش غیرانسانی در حالی اتفاق می‌افتد که انسان‌های بی‌گناه زیادی در این حادثه جان باختند.

واکنش‌های عجولانه و غیرعقلایی صهیونیست‌ها به حوادثی که این روزها در خاورمیانه اتفاق می‌افتد نشان می‌دهد که اسراییل وارد آغازی بر پایان خود شده است. در واقع اسراییل این روزها مانند کژدمی است که گرفتار حلقه بزرگی از آتش شده است و برای بقای خود و نجات از شعله‌های مرگبار این آتش تلاش می‌کند همه را نیش بزند و هر چه آتش شدت بیشتری می‌گیرد وحشت بیشتری این کژدم را فرا می‌گیرد و در نهایت از وحشت خودش را نیز نیش می‌زند و از ترس مرگ خودکشی می‌کند.

اسراییل این روزها حلقه محاصره را تنگ‌تر دیده است و باختن به تاکتیک و استراتژی ایرانی در جبهه مقاومت که اوج آن شکست داعش در منطقه بود باعث شده است تا اسرائیل به رفتارهای پر خطر و ریسک آفرین دست بزند. این رفتارها که بیشتر واکنش های منفعلانه و مذبوحانه است ممکن است با یک خطای فاحش راهبردی نهایتا به آخرین ریسک اسرائیل تبدیل شود؛ به عبارت دیگر ممکن است انعکاس یکی از این انفجارها هستی شکننده اسرائیل را به تلی از خاکستر بدل سازد.

 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =